Учні черкаської гімназії № 31 мають шанси в майбутньому стати студентами німецького Гете-Інституту. Усе завдяки міжнародному проекту «Школи: партнери майбутнього». Свого часу цю освітню програму ініціював екс-міністр закордонних справ Німецької федеративної республіки. Мета проекту полягає у пробудженні цікавості школярів до сучасної Німеччини та поглибленому вивченні німецької мови. Цьогоріч у гімназії № 31 координатор проекту урочисто відкрив офіційну табличку, яка є однотипною для усіх шкіл-учасників проекту. Таких у світі – тисяча.
Участь у міжнародній мовній ініціативі «Школи: партнери майбутнього» беруть 105 країн світу. Черкаська гімназія № 31 доєдналася до програми 3 роки тому. З того часу німецьку тут вивчають не лише як другу, а і як першу іноземну мову. Керівництво школи партнерською співпрацею з Німеччиною задоволене.
Василь Пивоваров, директор Черкаської гімназії № 31: «Відбулися до 6-7 семінарів для вчителів нашої гімназії, які викладають німецьку мову. Вони відвідали Німеччину – і наш вчитель, і кілька груп учнів. Усе це коштом Німецької федеративної республіки, що дуже важливо в наш такий тяжкий час».
Василь Пивоваров наголошує: назва проекту – «Школи: партнери майбутнього» – відповідає дійсності. Адже майбутнє, за словами директора, справді за знанням мов і відкритістю кордонів.
Серед тих, хто вже побував у Німеччині в межах проекту, – учень 9-го класу Андрій Лях. За кордоном школяр провів три тижні.
Андрій Лях, учень Черкаської гімназії № 31: «Ми були в чудовій місцині. Після цього змінилося ставлення до німецької мови. Це зовсім інші перспективи, інший рівень. Я своє майбутнє побачив для себе в німецькій мові».
Надія – випускниця 31-ої гімназії, нині навчається за фахом лінгвіст, спеціальність – «німецька мова та література».
Надія, випускниця Черкаської гімназії № 31: «Дуже рада, що учні можуть побувати в Німеччині. Це дуже гарний досвід для них. Вони можуть здобути гарні знання, важливі у вивченні іноземних мов».
Керівник проекту в Україні – німкеня Штеффі Катцер – під час зустрічі з гімназистами наголосила: участь у престижному мовному проекті для них – можливість стати людьми світу.
Штеффі Катцер, координатор проекту в Україні: «Запам’ятайте, хто розмовляє німецькою мовою, може не лише спілкуватися зі 119 мільйонами людей по всьому світу, а й закласти основу для навчання в Німеччині та для продовження після цього своєї міжнародної кар’єри».