Президентське вето Податкового кодексу черкаські підприємці зустріли оплесками. За годину після Бориспільської прес-конференції Віктора Януковича бізнесмени Черкащини зібралися на нараду. Участь у ній взяли також представники державних структур, податківці та банкіри. Розглядали пропозиції та зауваження до Податкового кодексу України. Їх черкаські владці мають передати до робочої групи при Адміністрації Президента для подальшого розгляду та внесення до документу. Тему продовжить Марія Гаврилян.
За годину після того, як Президент ветував Податковий кодекс, в сесійній залі Черкаської обласної адміністрації за столом переговорів зібралися підприємці, владці, а також керівництво банківських установ та податкової адміністрації.
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «У нас з вами унікальна можливість по кожному пройтися розділу цього документу. Внести свої туди конкретні пропозиції. Ми їх оформимо і завтра передамо в робочу групу для врахування при підготовці нового документу».
Робоча група при Адміністрації Президента у дводенний термін повинна розглянути всі пропозиції та зауваження підприємців України. І вже у четвер 2 грудня Віктор Янукович повинен отримати доопрацьований документ з усіма поправками. До вдосконалення кодексу вирішили долучитися і підприємці Черкащини. Певні напрацювання у цьому напрямку в них вже є.
Ольга Ракова, голова Черкаської міської спілки «Солідарність»: «Мы практически «Адміністрування» переделали на 50 % и в последней редакции кодекса он был приемлемым, но еще не до конца».
Мають підприємці і конкретні пропозиції щодо того, як вивести український бізнес із тіні. На думку Ольги Ракової, сплачувати податки згодні всі. Але ці суми повинні бути не захмарними. 2-5 відсотків від валового прибутку задовольнять навіть тих, хто працював підпільно.
Іншим суперечливим пунктом податкового кодексу є встановлення на ринках касових апаратів. Підприємці боротимуться за його скасування. Принаймні, Міністерство фінансів вже пішло на поступки. Цю вимогу не виставлятимуть тим, у кого прибутки становлять менше трьохсот тисяч.
Спираючись на свій 15-річний досвід підприємницької діяльності, свої зауваження висловив Шполянський бізнесмен Павло Мальчік.
Павло Мальчік, підприємець: «Якщо ти за рік збільшуєш 10 робочих місць і оформлюєш це все. В тебе 10, а ти робиш 20, то ти рік не платиш ні одного налогу».
За словами підприємця, нині держава не створює можливості для розвитку малого та середнього бізнесу. Скоріше, навпаки.
Павло Мальчік, підприємець: «Створення робочого місця для столяра, як у мене, коштує от 10 до 15 тисяч доларів. Якщо робоче місце слюсара на СТО, тим більше, якщо електронні місця – до 30-40 тисяч доларів».
Свої пропозиції та зауваження черкаські підприємці вносили активно. Щоправда, люди мало вірять у те, що всі їх почують, адже терміни доопрацювання Податкового кодексу дуже стислі.
Ольга Ракова, голова Черкаської міської спілки «Солідарність»: «То что сейчас опять хотят сделать косметические поправки, я не думаю, что это правильно».
Світлана Калюх, Голова Черкаського регіонального відділення Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств: «Такий документ не можна приймати поспіхом за дуже невеликий час».