Історичні місця та дух свободи. У Холодному Яру, що на Черкащині, влаштували перший фестиваль нескореної нації. Три дні патріоти з усієї країни разом вчились та відпочивали. Більше бачили наші кореспонденти.
Олег у Холодному Яру вперше. Приїхав сюди з Луганщини. Нині допомагає таким, як сам, переселенцям на передовій.
Олег Якубов, учасник фестивалю з Луганська: "Мне близка сама идея тех людей, которые тут боролись за свободу, за независимость Украины. И в нынешний момент, во время войны это очень важно"
Прямо посеред фестивалю – корисні майстер-класи. На цьому лікарі розповідають, як діяти, якщо людина втратила свідомість. Або й взагалі перебуває у стані клінічної смерті. Таких тренінгів на фестивалі не бракує.
Зоя Бойченко, співголова оргкомітету фестивалю Нескореної нації Холодний Яр: "Сама програма включає і гутірки-дискусії, зустрічі з громадськими діячами, з військовими, з учасниками Революції гідності"
На вогник Холодного Яру завітали й імениті гості. Автор популярного роману "Залишенець. Чорний ворон" Василь Шкляр тут особливо бажаний гість.
Василь Шкляр, український письменник: "Ще отамани казали, це територія духу, і хто перейметься холодноярським вогнем, це назавжди. Тут такий магніт закопаний, що людина, яка тут хоч раз побувала, її тягтиме сюди постійно"
Обабіч – крамарі з усієї України. Продають сувеніри та хенд-мейд вироби, аби на виручені гроші придбати необхідне для бійців. Серед товарів навіть труба від ПТРК.
Сергій Воронов, волонтер: "В мене ось фагот, з якого наші бійці підбили танк, і вони нам передали його в якості сувеніра, але ми його також продаємо, і виручені гроші також підуть на їхні потреби"
Насичений день змінює не менш змістовний вечір. На сцені кращі українські гурти.