За здоров'ям – у воду. У Суботові відкрили купальню біля джерела із цілющою водою. А ще – три криниці. Імені Віри, Надії та Любові. В освяченій водоймі з’їхалися купатися паломники з усієї України. Люди вірять: вода в купальні – особлива. Чи так це – знають мої колеги.
Купальню в Суботові відкривають біля святого джерела Віри, Надії, Любові. Місце обрали не випадково. Адже місцеві жителі здавна приписують цій воді цілющі властивості. Кажуть, вона позбавляє від хвороб і поганих думок. Цю воду вже 65 років п'є місцева жителька Любов Григорівна. Пенсіонерка зізнається: вода тут дійсно чудодійна. Адже Суботів здавна вважається місцем скупчення позитивної енергії. Свого часу село було неофіційною козацькою столицею.
Любов Комаренко, жителька Суботова: "Це цілющі джерела, вони очищають організм. Дуже гарно впливають на людину, чисті, дуже ключова вода"
Те, що вода багата на мікроелементи, подовгу не псується, і лікує хвороби, підтвердив і спеціальний аналіз.
Іван Гришко, сільський голова Суботова: "В ньому великий вміст брому і цей, бром і срібло, котрий дає цілющі властивості цій воді"
Місцева влада зізнається: після аналізу вирішили розкрити таємницю цілющої води всій Україні. А тому силами місцевих та меценатів відкрили три криниці, церкву і купальню. Ледве дочекавшись кінця освячення, в неї масово пірнають паломники з усієї України.
Вадим Якимець, паломник: "Енергія – так, появилася, скажи Володя? – Класно, ми зараз ще підемо. – Дуже добре, зараз ми ще постоїмо і ще підемо"
Валентина, паломниця: "Дуже захотілося, ніколи цього не пробувала, дуже хотілося, і дуже рада, що в мене це вийшло"
Священики також зізнаються: нова купальня лікує тіло не тільки фізичне, а й духовне. Щоб це сталося – у неї треба занурюватися тільки із чистими думками.
Владика Іоанн, Митрополит Черкаський і Чигиринський: "Хто уважно слухав молитви, то в них чув, для чого освячується вода. І для прогнання нечистої сили, і для того, щоб зцілити душевні страсті, які є в кожному з нас, і звичайно і для того, щоб зціляти наші тілесні хвороби"
Відкриття нового місця паломництва доповнили козацькими піснями, танцями і бенкетом.