У сквері Василя Симоненка висадили сизу ялинку. Її до Черкас привезли аж з Івано-Франківська. Так прикарпатці хочуть вшанувати пам’ять одразу кількох черкаських діячів: Василя Симоненка та Тараса Шевченка. За процесом посадки слідкувала Яна Федоровська.
На годиннику восьма, а у сквері Василя Симоненка вже шумно. До Черкас завітала прикарпатська делегація. Тетяна приїхала аж з Івано-Франківська. Для того, говорить, щоб побачити батьківщину улюбленого письменника.
Бечка Тетяна, учасниця заходу: Василь Симоненко пише дуже красиві вірші про Україну. Мені дуже подобаються. Коли я їх читаю, то захоплююся і розумію, що в цих віршах є насправді правда, що пишеться.
Частинка Прикарпаття. Сизу ялинку івано-франківці висадили у сквері Симоненка. Дерево обирали символічно – як пам’ятку про західничан та символ єдності.
Ольга Бабій, письменниця, депутат Івано-Франківської ОДА: Ми приїхали до вас з Карпат, на цю сонячну черкаську землю для того, аби підтвердити ще раз і ще раз сказати, що ми єдиний народ, єдина нація. І немає нічого такого, що могло б нас порізнити.
Так прикарпатці вшанували пам’ять поета та відсвяткували 80-ти річчя з його дня народження. У Черкасах, говорять, подарункові раді. Та і час організатори вибрали вдало.
Валентина Коваленко, голова Черкаської обласної ради: Ми зробимо напис: "Василеві Симоненкові від івано-франківців в день Революції гідності і свободи". Це абсолютно буде поглиблювати зміст його життєвої позиції, патріотичної позиції, ну і звісно творчої.
Завершать тур Черкащиною гості в Каневі. Туди вони повезуть іншу пам’ятку – довговічний кедр. Його висадять на могилі Шевченка, чим офіційно завершать святкування року Кобзаря.
Сергій Адамович, заступник голови Івано-Франківської ОДА: Кедр є таким реліктовим деревом, який раніше був в Карпатах, зараз його менше є. Тобто як частника того, чого в інших регіонах майже немає, тому ми виріши посадити його в Каневі.
Тепер цю ялинку будуть доглядати у Черкасах. Влада обіцяє: дерево морозів не боїться, тому легко переживе зиму.