Черкаському "Водоканалу" та "Азоту" можуть взаємно списати борги. Наразі комунальники мають майже 55 мільйонів гривень боргу. Із них – 39 "Азоту", понад 15 – "Обленерго". Натомість хімічний гігант також недоплатив за світло 47 мільйонів. Схему взаєморозрахунку вже склала спеціально створена тимчасова комісія. Тепер чекають ухвали на рівні області, а потім – на загальнодержавному.
Економічна війна між "Азотом" та "Водоканалом" триває уже рік. Каменем спотикання стали ось ці споруди, на яких очищення проходять міські стоки. Вони на балансі в "Азоту". А за користування ними сплатити мають водоканалівці. 23 мільйони. Таким є остаточне рішення суду. Розрахуватися вирішили державною субвенцією за різницю в тарифах.
Сергій Овчаренко, директор КП "Черкасиводоканал": "На сьогодні, де-факто, фахівці фінансової справи це підтвердять, що держава заборгувала нашому комунальному підприємству "Черкасиводоканал" 112 млн. гривень як різницю в тарифах. Цих коштів абсолютно достатньо, щоб розрахуватися по всіх кредиторах, які сьогодні є".
"Азотівців" такий варіант влаштовує. Бо ж і самі у списку боржників.
Іван Сухарьков, депутат Черкаської міської ради: "Предыдущий владелец, который был до 2011 года на "Азоте", это Ярославский имеет задолженность по "Облэнерго", насколько я помню, порядка 47 миллионов".
Щоб вирішити боргове питання виконком створив спеціальну комісію. До її складу увійшли представники обох підприємств та місцеві владці. На першому ж засіданні склали схему, за якою можна взаємно погасити борги комунальників та хімічного гіганта. Та аби її втілити, потрібно схвалення на державному рівні.
Наталія Джуган, директор департаменту фінансової політики ЧМР: "Ми не можемо провести кліринговий розрахунок. Це кошти, які не ходять "живими" грішми. Вони зацикльовуються. Наприклад, борги комунального підприємства перед іншими підприємствами, які надають, скажімо, електроенергію, як "Обленерго". Але для цього в "Обленерго" має бути заборгованість або перед "Нафтогазом України", або енергоринком, або до державного бюджету".
Щоб поставити крапку в ситуації на наступне засідання комісії запросять ще й енергетиків.
Олександр Радуцький, секретар Черкаської міськради: "Зараз основна мета комісії – всіх представників названих запросити, щоб сіли за "круглий стіл", домовилися. І за підтримки губернатора облдержадміністрації ми це питання могли закрити".
Розв’язати економічні баталії, говорять у мерії, потрібно ще до кінця року. Бо вже з наступного Кабмін планує скасувати усі різниці в тарифах. Відтак розраховуватися за борги "Водоканалу" доведеться з міської скарбниці.