У Мексиці серйозно стурбовані станом заповідних зон, куди щоосені на зимівлю прилітають тисячі метеликів-монархів. Захисники тварин говорять, що ці ліси нестримно знищуються людиною. Деталі – в сюжеті.
Захисники природи в Мексиці попереджають, що колонії метеликів данаїда-монарх опинилися під загрозою. Їхні місця зимівлі нестримно зникають через несанкціоновану вирубку лісів. І це відбувається набагато швидше, ніж передбачалося раніше. За новим дослідженням Усесвітнього фонду дикої природи, із 2001 по 2012 роки живописні лісові масиви у штаті Мічоакан скоротилися на 2000 гектарів. І це саме ті місця, де збираються метелики.
Омар Видал, директор WWF у Мексиці: «Дрібні компанії з вирубки лісів складають у цьому секторі більше 25%. Це дуже турбує, оскільки це загроза для заповідних місць. До 2012 року про це відомо не було, але після нашого масштабного аналізу, що стосувався десятків років, ми змогли це визначити. Варто відзначити, що динаміка дрібної вирубки сильно відрізняється від вирубки великими компаніями».
Нелегальну вирубку лісів вважають однією з основних загроз для метеликів. У 2005 році знищено майже 500 гектарів заповідних лісів, що охоплюють територію у 56 тисяч гектарів. У 2007 році в ситуацію вирішив втрутитися президент Мексики Феліпе Кальдерон. Він оголосив про початок кампанії «нуль терпимості» щодо тих, хто займається вирубкою. На місця були направлені солдати. Окрім цього, почали проводитися акції із висаджування нових дерев. Сьогодні захисники природи попереджають, що для вирішення проблеми всім рівням влади необхідно координуватися краще.
Омар Видал, директор WWF у Мексиці: «Необхідно збудувати координацію трьох рівнів влади: міської, регіональної та федеральної, щоб цілорічно охороняти заповідні зони».
Як говорять учені, метелики долають близько 4500 кілометрів із США та Канади, щоб дістатися до місць зимівлі в Мексиці. Щоосені ліси гір Сьєрра-Мадре покриваються живим шаром комах. Завдяки цьому сюди в цей період приїжджають тисячі туристів. Окрім метеликів, у цих лісах мешкає більше 130 видів птахів, 56 видів ссавців і більше 420 видів рослин.