Кліпи «Депеш Мод» і шкільні шпаргалки як ідеї для митців. У Черкасах відкрили виставку сучасного мистецтва «Діалоги-3». Серед експонатів – картини зі скла та ниток, фотографії та різноманітні інсталяції. Свої роботи презентували черкаські творці, яким від 16 до 70 років. Нові віяння у світі мистецтва бачили й наші кореспонденти.
Людмила Шилімова-Ганзенко, художниця-кераміст: «Це автентична шпаргалка. Тобто тут можна побачити, що вона написана в 1939 році. І писав не хто-небудь, а батько мого чоловіка».
Шматочок родинної історії у своїй роботі передала відвідувачам експозиції черкаська художниця. Фрагмент особистого щоденника свого свекра, який він писав у шкільні роки, мисткиня презентувала на загал. На папері – відтворені дитячі записи хлопчика з Казахстану напередодні Другої світової війни.
Людмила Шилімова-Ганзенко, художниця-кераміст: «Це тільки фрагмент. Тому що, якщо скласти цю шпаргалку в загальну довжину, то вона може сягати і 25 метрів».
16-річна Катерина – наймолодша учасниця виставки. Вона презентувала портретні фотознімки своєї молодшої сестри. Соціальні теми, впевнена фотограф, актуальні завжди.
Катерина Мигаль, художниця: «Робота має назву «Як добре, коли хтось є поруч». Тобто це батько, який захищає свою дитину. Я вважаю, що батько повинен бути опорою».
А ось меломан Ярослав відразу вподобав годинник зі скла, який можна бачити у кліпі легендарних «Depeche Mode».
Ярослав Литвин, відвідувач виставки: «Мені дуже подобається цей годинник, стилізований під кліп «Depeche Mode». Така цікава й оригінальна річ».
Та не одною музичною тематикою брали митці. Тут і кіношні та мультяшні герої. Серед них – і скандальний Доктор Хауз. Відвідувачі оцінили креатив художників.
Олена Руднєва, відвідувачка виставки: «Достаточно много было новых авторов, с которыми познакомилась. Работы яркие, настроение у них есть, динамика».
Та кажуть: подібні заходи потрібні не лише відвідувачам, а й творцям. Бо такі мистецькі експозиції – можливість повноцінно заявити про себе загалу.
Олена Руднєва, відвідувачка виставки: «Выставочные залы есть достойные. Но там либо аренда высокая, либо посещаемость низкая».
Цього року вікових обмежень для учасників виставки не було.
Алла Кушнір, директор Черкаського обласного краєзнавчого музею: «Проект різного віку художників. Сьогодні учасниками виставки від 16 до 70».
Наступного року організатори планують розширити кількість учасників. Виставку можна побачити у Краєзнавчому музеї впродовж місяця. Вартість квитків символічна: 2 гривні для дорослих і гривня для дітей.