У Черкасах триває реформа позашкільної освіти. До початку навчального року фахівці управління освіти проаналізували мережу позашкільних закладів міста. У результаті з’ясували, що багато гуртків дублюють одне одного та недоукомплектовані. З цією проблемою чиновники вирішили боротися за допомогою іменних талонів. Вони гарантують кожній дитині право безкоштовно відвідувати один із гуртків. Більше про іменні талони – знає Вікторія Курченко.
На початок цього тижня понад 25 тисяч черкаських учнів вже отримали іменні талони. За допомогою такого нововведення міські очільники прагнуть з’ясувати, які гуртки користуються популярністю серед учнів, та виявити так звані «мертві душі» у списках.
Микола Шкарабура, в.о. директора Департаменту освіти та гуманітарної політики МВК: «В якому напрямку є потреба у відвідуванні – будуть створені нові гуртки, новий профіль. Якщо, скажімо, на якийсь вид мистецтва немає попиту, то нема чого тримати викладача, який не забезпечений годинами».
Своє рішення обмежити кількість безкоштовних гуртків до одного у міськвиконкомі пояснюють просто: діти й так надзвичайно перевантажені у школі.
Микола Шкарабура, в.о. директора Департаменту освіти та гуманітарної політики МВК: «Дитина, яка відвідує спеціалізовані школи, ліцеї, де навчальне навантаження серйозне, має змогу плідно займатися тільки в одному якомусь гуртку».
За словами Миколи Шкарабури, нині більшість позашкільних закладів працює в нормальному режимі. Утім, вже зафіксовані випадки скорочення кількості дітей в окремих секціях чи гуртках, порівняно з минулим роком. Однак стверджувати, що вони працювали за міфічними списками, поки що зарано.
Впровадження талонів на початку викликало шквал критики у керівників гуртків та секцій. Директор міської станції юних техніків Анатолій Кошовий теж спочатку негативно поставився до нововведення. Згодом, – говорить, – побачив, що зміни на краще.
Анатолій Кошовий, директор ПКНЗ «Міська станція юних техніків»: «Ми отримали широку рекламу позашкільних закладів і гуртків, які працюють на базі цього закладу. Діти серйозно почали ставитися до вибору гуртка, в якому вони будуть працювати».
Ставлення батьків до реформи позашкілля здебільшого позитивне. Невдоволення викликають лише окремі моменти.
Наталія, мати: «Ідея, скажемо, непогана. Але у нас завжди в чомусь перегин. Наприклад, ми відвідуємо гурток «Сузір’я». Там є вокальна студія і хореографія. Вони вважають, що хореографія – це другий гурток і за нього повинні платити».
Олена, мати: «Моїй дитині – 13 років. Ми 3 роки намагалися потрапити у гурток бального танцю: то немає запису, то вже закінчився. А зараз ми відразу прийшли, записалися, охоче нас зустріли».
Наразі Департамент освіти щотижня аналізує процес впровадження іменних талонів, аби виявити всі недоліки та врахувати доцільні зауваження. З наступного року міська влада планує забезпечити рівний доступ дітей не лише до комунальних закладів позашкільної освіти, а й до приватних.