Вони мали справу з терористичною групою, гасили пожежу, рятували поранених, евакуювали населення. Так військові вчилися діяти в надзвичайній ситуації під час щорічних тренувань. Тест на спроможність забезпечити безпеку здали солдати одного з потужних військових об’єктів – арсеналу авіаційних засобів ураження Повітряних Сил села Дубіївка. У тренуванні взяли участь 200 осіб особового складу та 50 одиниць спеціальної техніки. Як це було, бачили і кореспонденти ВІККА-НОВИН.
Щороку у військових частинах держави з різних причин виникають небезпечні ситуації. Готовність запобігти та ліквідувати їх наслідки – питання актуальне. Саме тому солдати постійно на варті безпеки. Раз на місяць вони відпрацьовують окремі елементи надзвичайних ситуацій, раз на рік беруть участь у комплексному тренуванні. Так, військовим арсеналу Дубіївки цього разу довелося мати справу з диверсійно-терористичною групою: на територію військової частини в’їхав замінований автомобіль. На контрольно-пропускному пункті небезпеку помітили, утім стався вибух, почалася пожежа. Її ліквідували, створили протипожежне розривання ґрунту, за допомогою вогнегасників знищили окремі осередки вогню. Та вибухівка розлетілася, і пожежа виникла в іншому місці. За допомогою спецтехніки, рятувати боєприпаси солдати кинулися туди. Довелося боротися не лише за об’єкт, а й за життя поранених. Складна ситуація змусила командування прийняти рішення про евакуацію. Сталася серія вибухів. Військові розчистили завали після них.
Анатолій Становський, начальник відділу вибухопожежобезпеки: «Діяли впевнено, і я думаю, ці люди зможуть забезпечити безпеку на об’єкті».
Самі ж учасники тренувань переконані: практика –їхній головний козир. Віталій Лось, командир танка, оператор: «Постійні тренування, майже щотижня, адже об’єкт справді серйозний».
Об’єкт у Дубіївці – один із семи найпотужніших у Повітряних Силах.
Анатолій Становський, начальник відділу вибухопожежобезпеки: «Цей об’єкт справді – один із найнебезпечніших у державі».
Ярослав Дубінін допомагав ліквідовувати наслідки вибухів у Новобогданівці. Чоловік знає, наскільки небезпечні такі ситуації, скільки праці і часу вимагає ліквідація їхніх наслідків.
Ярослав Дубінін, начальник піротехнічної групи спецпризначення: «Наша робота складна – це і робота під сонцем, і спеціальне спорядження, яке важить 16 кг., але ми виконуємо свою роботу і будемо виконувати».
На Дубіївському арсеналі авіаційних засобів ураження зберігаються бомби та ракети різних типів. У разі їхнього вибуху, зона ураження – 5 кілометрів, а ще на 10 – зона розльоту уламків. Пожежно-тактичні навчання удосконалюють професійні навички складу арсеналу, а також перевіряють готовність засобів військової частини локалізувати та ліквідувати аварійну ситуацію.