Черкаська комунальна стоматполіклініка може стати не комунальною. Міська влада вирішила перевести заклад на госпрозрахункову систему. У планах це реалізувати до листопада. Відтоді всі послуги у поліклініці стануть платними. Хто має виграти від такої реформи та чи виграє взагалі – дивіться у сюжеті.
У черкаській комунальній стоматологічній клініці кожного дня ажіотаж. Зранку взагалі не проштовхнутися. Тому Микола Семенович прийшов під обід – черги менші. Каже, хоче ставити пломбу. В міській поліклініці – це майже безкоштовно.
Микола Задвернюк, житель м. Черкаси: "Пенсіонер куди піде ….? Пенсіонери ж в платну ходять і, котрі по 10 тисяч пенсій отримують, чи по 5. А якщо я отримую півтори тисячі, то за що ж я ту пломбу буду ставить".
Щозміни Оксана приймає по десять пацієнтів. Робота стоматолога безкоштовна – адже поліклініка комунальна і витрати оплачуються з міського бюджету. Та нещодавно весь персонал закладу сповістили, що їх мають перевести на госпрозрахункову систему. Навіть приблизний план для лікарів вже склали. Один стоматолог на місяць має заробити близько 20 тисяч гривень.
Оксана Гончар, стоматолог Черкаської комунальної клініки: "Пациенты будут оплачивать полностью весь спектр услуг и врачи будут сами заниматься обеспечением жизнедеятельности поликлиники. Не все смогут себе это позволить, поэтому не всё население сможет лечить зубы".
І медики, і пацієнти від такого нововведення не в захваті. Головний лікар клініки пояснює, навіть зараз їхні послуги не зовсім безкоштовні. Пацієнти проплачують символічну благодійну допомогу. Цього якраз вистачає на матеріали та медикаменти. Адже міський бюджет стоматологів грошима не балує.
Ірина Щєпачова, головний лікар Черкаської міської стоматологічної поліклініки: "Якщо порахувати 15-тий рік то на одне відвідування, одного пацієнта було виділено 96 копійок… Ви розумієте, так , що це таке?"
А от голова департаменту охорони здоров’я каже: реформа якраз на часі. Утримувати міську стоматологію місцевий бюджет фізично не може. Щоправда, обіцяє – пільговики, діти та відділення невідкладної допомоги і далі будуть фінансуватися містом.
Олег Стадник, голова департаменту охорони здоров’я Черкаського міськвиконкому: "У нас система охорони здоров’я вона приватно-державна, якщо ще пацієнти не платять за комуналку, за електроенергію, за вивіз сміття, за прання і за все інше … То левова доля видатків на медикаментах лежить на їхніх плечах".
На госпрозрахунковій реформі чиновники планують заощаджувати понад 10 мільйонів гривень на рік. Їх пускатимуть на розвиток комунальної стоматології. Та ця ідея поки що в планах. Остаточне рішення має ухвалити міська рада.