Депутати внесли зміни в інструкцію для своєї роботи. Тепер голосувати за проекти можна пакетом. Усе – аби проштовхнути новий склад виконкому. Його напередодні запропонував міський голова. Та новації не обійшлися без скандалів. Подробиці радного засідання – у моїх колег.
Уже кілька разів видозмінений список претендентів у виконком напередодні подали депутатам. І одразу зібрали позачергову сесію. Та голосувати на ній відмовляються одразу дві фракції.
Максим Шадловський, депутат міськради ("Партія вільних демократів"): "Місяць ми його погоджували з депутатами. Проголосували. Коли ви наклали вето, то мали претензії не до пункту про пакетне голосування, а лише до журналістської норми. Тепер, коли вам хочеться терміново перетягнути виконком, виникла необхідність у зміні регламенту".
Поза тим, кажуть, екстрене вирішення питання про зміни регламенту порушує не тільки чинну інструкцію, а ще й законодавство.
Олексій Романов, депутат міськради ("Самопоміч"): "Проекти рішень та додаткові матеріали до них надаються депутатам не пізніше, ніж за 10 днів до відкриття чергової сесії, не пізніше, як за три дні до чергового пленарного засідання, а у виняткових випадках не пізніше, як за день до сесії. У чому винятковість рішення про внесення змін до регламенту, – не зрозуміло".
Інші фракції опонують. Мовляв, у комісіях обговорення таки пройшло. Хоч і також поспіхом.
Олександр Радуцький, депутат міськради ("БПП-Солідарність"): "Під кожним листом-погодженням, під кожним проектом стояли підписи безпосередньо голів комісії, членів комісії, які були присутні вчора на спільному засіданні".
Суперечки і сварки депутати вирішують остудити перервою для наради.
Після п’ятихвилинки вони мають одразу дві пропозиції.
Їх підтримують і врешті беруться до розгляду. Навіть знаходять більшість для змін до регламенту. Відтак голосувати за проекти тепер можна пакетом. Та дехто все ж намагається з’ясувати неточності щодо окремих претендентів у виконком.
Не знайшовши навіть мовної справедливості, Павло Карась голосувати відмовляється. Бо, за його твердженням, усе, що відбувається, "бандитсько-кримінальний переворот".
Павло Карась, депутат міськради (ВО "ЧЕРКАЩАНИ"): "Фактично, кримінальна злочинність міста Черкаси бере під контроль міську владу. Мені дуже прикро за тих членів виконавчого комітету, які не належать до організованої злочинності. Я думаю, що їм практично буде неможливо працювати".
Та й без тих, хто утримується – знову більшість. Відтак Черкаси з новим виконкомом.
Рішення стрічають аплодисментами. У виконавчий же орган міста ввійшло 4 однопартійці мера, наближений до нього "АТОвець", "автомайданівець", "самооборонівець", "азовець" та ще кілька активістів.