Тим часом на Черкащині вже готуються до проведення люстрації. Міський та обласний голови напрацьовують відповідний план дій. За ним усі чиновники Черкащини мають пройти перевірку вже до кінця літа 2015-го. Долучиться до контролю над люстраційними процесами й спеціально створена комісія при ОДА. Як втілюватимуть закон "Про очищення влади" дізнавалася Ірина Малюкова.
Поспішають люструвати. У міськраді вже розпочали підготовку до очищення влади. Хоч за законом, органи самоврядування мають пройти перевірку ледь не останніми з усіх структур.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: "Відповідальним за здійснення перевірки відомостей я визначив відділ кадрів. І вже впродовж найближчих місяців будуть готуватися документи, відповідні запити, відповідна інформація. Для того, щоб оперативно, тоді, як законом передбачено, влітку наступного року повну перевірку провести".
Провести люстрацію мають у сім етапів. Закінчиться процес у грудні 2016 року. Натомість обласний керманич запевняє: чиновників Черкаської ОДА перевірять уже до середини прийдешнього літа.
Юрій Ткаченко, голова Черкаської ОДА: "Відповідно, тут дається для державного службовця той час, коли людина може сама вирішити. Якщо вона вважає, що вона не причасна до подій, до правопорушень, то дає згоду на проведення відповідної перевірки, згідно з цим законом. Якщо причасна, дається можливість написати заяву і піти добровільно з цієї посади".
Контролювати виконання закону взялася ще й громада. При обласній адміністрації створили спеціальну тимчасову комісію. Функції люстраційного процесу, які готові взяти на себе, її члени вже відправили на погодження губернатору.
Вікторія Феофілова голова тимчасової комісії Громадської ради при ОДА: "По-перше, включити наших представників до кадрової комісії, яка в ОДА займається тим, що приймає там державні іспити і співбесіди у кандидатів на посади. По-друге, ті кандидатури, які в нас призначаються поза конкурсом (а таке також є в нашій обладміністрації), також, щоб виносилися принаймні на наш розгляд. Тобто ми консультативно-дорадчий орган за документами. От ми і хочемо консультувати і радити також по кадровим питанням".
Відповідь від керманича області в комісії ще не отримали. Та зазначають: орган легітимний, тож їхню думку доведеться брати до уваги.
ГІСТЬ СТУДІЇ:
Анатолій Рекун, член тимчасової комісії з кадрових призначень та контролю за виконанням Закону України "Про очищення влади" при Черкаській ОДА.
1. Чи розпочала вже свою роботу тимчасова комісія і хто входить до її складу? (Якщо так, що вже встигли зробити? Якщо ні, чому?)
2. Комісія має статус консультативно-дорадчий. У який спосіб ви зможете впливати на кадрову політику?
3. Серед повноважень комісії – контроль за призначеннями у обласній адміністрації, чи і в районних?
4. Чи існують організації на зразок вашої у інших областях? І чи контактуєте ви з ними?