У черкаській дев’ятиповерхівці дощить не тільки за вікном, а й зі стелі. Третій рік одну із квартир на горішньому поверсі рясно заливає. Від води вже кілька разів навіть замикало проводку. Мешканці кажуть: помочі в комунальників просили не раз, та посильної так і не дочекалися. А рятуватися самотужки ганчірками та відрами їм уже урвався терпець. Вікторія Курченко з подробицями.
Валентина Ільїна, мешканка будинку по вул. Калініна, 98: «Ну, все воно тече, все сиплеться. Я не знаю… стеля осипається, проводка замкнена скрізь».
Дощити у квартирі Валентини Олександрівни почало ще три роки тому. Спершу помірно, нині вже рясно. Стіни та стеля від води геть порепали. Як негода, то вдвох із онукою ледь устигають міняти ганчірки й відра.
Дарина, онука: «Вчиться тут не можна, бо капає на голову. Якщо воно потече далі, так он розетка, вся електрика, замкне… й що буде далі?!».
До комунальників, розповідає Даринина бабуся, вона звернулася, як тільки вперше потекло зі стелі. Та замість ремонту крівлі, згадує жінка, ті на горищі насипали пісок, аби стримував воду. На тому тижні терпець родини Ільїних урвався. Вони знову покликали на поміч житловиків.
Валентина Ільїна, мешканка будинку по вул. Калініна, 98: «Вони сказали: з 2010 року ждете, то до листопада підождете. Поставимо вас у чергу на листопад. Якщо буде можливість, то будуть робить, якщо ні, то невідомо коли».
У житловій конторі виправдовуються: про біди мешканців цієї квартири дотепер й гадки не мали. Мовляв, за останні роки це перше звернення від них. Директор СУБу обіцяє негайно відреагувати і відрядити туди майстра.
Василь Старіков, директор КП «СУБ «Придніпровська»: «Буде складено акт, буде визначено, чи потрібно справді, в яких обсягах там проводити ремонт. Я тільки боюся того, що ми в цьому місяці вже не зможемо виконати, а в жовтні це 100% ця покрівля буде відремонтована».
Але це лише поточний ремонт, який закладений у тарифі на квартплату. Як треба капітально лагодити дах – чекати доведеться бозна скільки. Цього року з міського бюджету на таке не спрямували ні копійки.
Андрій Наумчук, директор департаменту ЖКК МВК: «Зважаючи на те, що кошти бюджету обмежені, якщо обирати, чи відремонтувати нам дорогу, чи комусь на будинку дах, то можу вам сказати, що я за такий підхід, що краще ремонтувати дорогу. Дах ремонтувати – це справа мешканців будинку».
Бо більшість квартир у будинках, пояснює директор житлового департаменту, нині приватизовані. Тому він радить мешканцям не зволікати, створювати ОСББ і капітально ремонтувати будинки у складчину з містом. Валентині Олександрівні такого порятунку годі й чекати. Сусіди до її комунальних бід байдужі. Бо в їхніх квартирах не дощить.