Грип у Черкасах не відступає. З початку епідсезону вже захворіло п’ять тисяч містян. У школах та вишах оголосили карантин. Через це у черкасців почалась "грипова" паніка, ті масово ринули до аптек. Яна Федоровська дізнавалась, чи готові до такої навали пацієнтів медзаклади.
Ці черги у аптеках, кажуть працівники, вже відголоски паніки серед містян, яка була кілька днів тому. Ті через епідемію грипу масово скуповували противірусні засоби. Через підвищений попит та складні погодні умови на кілька днів деякі препарати зникли з полиць. Щоправда, лише найдешевші та профілактичні.
Ольга, провізор: "Оксолінова мазь, маски, ремантадін. Маски масово, по 10-20 штук людина. Зараз більш-менш нормально"
Нинішню наявність ліків підтверджує і черкащанка Наталя. У неї захворіла бабуся, для неї вона проводить контрольні закупи. Та хоч засоби і є в наявності, бідкається жінка, аби їх скупити, доведеться оббігати не одну аптеку.
Наталія, жителька м. Черкаси: "В мене виписано чотири препарати, це десь гривень 150-200 треба мати. Так як для старенької людини, то дорого. Не хоче брати, іди шукай щось дешевше, а що ж дешевше знайдеш?"
Провізори додають: ціни на ліки хоч і не з маленьких, та варіанти у містян відсутні. Навіть дієві аналоги зараз не з дешевих. Тому люди й розібрали найпростіші засоби проти застуди. Але, говорить провізор Ніна, якщо раніше люди займались самолікуванням, то тепер все більше приходять після лікарської консультації.
Ніна, провізор: "Зараз більше з призначеннями, бо люди бояться ускладнень. Тому йдуть до лікарів, якщо висока температура, більшість до лікарів і тоді до нас з призначеннями"
У лікаря був і Юрій, він консультувався для хворої дитини. Говорить – ліки купив без проблем, а раптовий ажіотаж називає звичайною панікою.
Юрій, житель м. Черкаси: "Всю жизнь был грипп. Главное вовремя обратится к врачу, все, кто обращался, еще не было ни одного летального исхода"
Медики уточнюють – обрати та купити препарати можна і самостійно, проте консультація все ж обов’язкова. Аби з перших днів виявити можливі ускладнення. Адже їх лікування вимірюється уже тисячами. Якщо все ж підхопили недугу, хворобу неодмінно треба перележати.
Антон Лисенко, завідувач пульмонологічного відділення Першої черкаської міської лікарні: "Ложится в постель, теплое питье, вызывать врача. И в соответствии с рекомендациями врача поступать. Дабы исключить не только респираторно-вирусное заболевание, но и воспаление легких. Потому что при воспалении уже нужны антибиотики, а не только противовирусные препараты. И относится к своему здоровью уважительно"
Один з найпростіших способів убезпечитися від хвороб, резюмують лікарі, без потреби не виходити з домівки. А ще, додають, не варто панікувати.