Новини на ВІККАВіККА-новиниУ Черкасах вже більше 12-ти тисяч безробітних

У Черкасах вже більше 12-ти тисяч безробітних

-

- Advertisment -

Поки одні розкошують, інші – не знають, як звести кінці з кінцями. У Черкасах кількість безробітних збільшилася більш як на третину, проти попереднього року. Усе, кажуть фахівці, через ситуацію в країні. Бо чимало підприємств закриваються чи скорочують виробництво. А яких спеціалістів шукають нинішні роботодавці – дізнавалася Ірина Головка.

Любов за фахом медсестра. Та уже три місяці жінка у пошуках роботи. Каже: посаду втратила через скорочення. Альтернативу ж і досі не знайшла.

Люба, безробітна: "Пока шукаємо те, що запропонують. Бо дуже мало місць вільних, тому шукаю роботу. Через знайомих шукала, але поки що безнадійно".

Таких, як Любов, у міському центрі зайнятості за минулий рік зареєстрували більш, як 12-ть тисяч. Там кажуть: нині на 1 вакансію у середньому претендує 2 людини.

Оксана Щербак, директор Черкаського міського центру зайнятості: "Незатребувані професії спеціалістів, або незатребувані у тій кількості, у якій є професійно-кваліфікаційний склад безробітних громадян. Це і юристи, і журналісти, це економісти. Ринок праці не потребує у такій кількості".

Щоб змінити статистику безробітним у центрі зайнятості пропонують професійне навчання, підвищення кваліфікації або допомогу, щоб відкрити власну справу. Та вихід вбачають і перекваліфікації. Мовляв, нині великий попит на робітничі професії.

Олена Панасієнко, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Черкаського міського центру зайнятості: "Потреба в кадрах досвідчених працівників, саме: лікарі, менеджери, бухгалтери. Але питома вага у цих актуальних вакансіях складає у нас робітничі професії. Це електрогазозварник, електромонтажник, електромонтери, водії автомобілів, пекарі, швачки".

Четвертокурсник Андрій, обравши фах електрика, сподівається не прогадати. Після закінчення технікуму, каже хлопець, піде ще й до вишу, за тим же напрямом.

Андрій Сирота, студент Черкаського політехнічного технікуму: "Якщо ти розумієшся, не просто знаєш там теорію, а розумієшся на практиці як це працює, то роботу знайти не важко".

Черкаський політехнічний технікум щороку випускає близько 300 молодших спеціалістів. Усі із мають затребуваний на ринку праці фах. Найбільшим попитом серед вступників користуються автотранспортні спеціальності. А от професії, що вийшли з часу, осучаснюють.

Дмитро Галат, директор Черкаського політехнічного технікуму: "Монтажник радіоапаратури й приладів, в останній час, ця робітнича професія в Черкасах незатребувана. Тому ми розширили чи змінили підходи до підготовки і зараз готуємо робітничу професію – наладчик технологічного обладнання(електронна техніка). І це якраз на сьогодні уже багато виробничих підприємств зацікавилися якраз цими нашими випускниками".

У центрі зайнятості за минулий рік надійшло близько восьми тисяч вакансій. Понад 70 відсотків з них – робітничі. Та Любов все одно сподівається: роботу за фахом знайде. А як ні, каже жінка, то буде здобувати нову спеціальність.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Прапори військових частин тепер можна побачити у Черкасах у Свято-Михайлівському соборі

У Свято-Михайлівському кафедральному гарнізонному соборі відбулася визначна подія — під куполом храму встановлено прапори військових частин, які належать до...

На Черкащині перші морози та снігопад змінилися потеплінням

В області вночі спостерігалися невеликі морози, але вдень позитивні температури та дощі швидко знищили зимові краєвиди. Про це повідомляє...

Цікаве:

Городництво – як спосіб життя: поради, як і де вибирати насіння

Городництво — це не просто спосіб забезпечити себе свіжими...

Ставки на бій Усика і Ф’юрі в Vbet онлайн: шанси й прогнози

Дізнавайся аналітику та став на бій Усика й Ф’юрі...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x