У Черкасах вирощують гігантських символів 2011 року. Кроликів-акселератів, які за декілька місяців можуть набрати до п’яти-семи кілограмів, розводять у Черкаському звіринці. Кролі-велетні доволі плодючі. Адже за один раз самка може привести до двадцяти кроленят. Керівники зоопарку зауважують: спеціальний харч, чисті клітки, трішки любові – і ростуть вухастики дуже швидко. Більше про цих макси-кролів – далі в сюжеті.
Вони важать близько п’яти кілограмів і мають тіло понад шістдесят сантиметрів. А ще – широкі груди, велику голову, довгі вуха та незвично короткі лапки. Це – сірі кролі-великани. Крольчихи цієї породи можуть народили одразу близько десяти, а то й більше кроленят. І вже у три місяці вони вважать – два кілограми.
Гордість зоопарку п’ятикілограмовий кріль на ім’я Лорд. Він спокійний і непримхливий, кажуть спеціалісти. Головне, аби у клітці було чисто, а на душі – тепло.
Михайло Козуб, працівник Черкаського зоопарку: «Їх треба утримувати тільки в чистих клітках, давати чисту воду, чисті поїлки мають бути, сухий корм, вони їдять небагато, але постійно».
У Черкаській області на промисловому рівні кролів майже не розводять. У зоопарку ж труднощів не бояться, адже мають свій секрет вирощування кролів-гігантів.
Михайло Козуб, працівник Черкаського зоопарку: «Раціональне харчування, умови утримання, чистота, вода чиста, відсутність стресових факторів».
У зоопарку вирощують і декоративних пухнастих звірят. Нині тут мешкає кролик-баран. Очільники зоопарку розповідають: більшість декоративних порід їм дарують містяни, які з різних причин не можуть за ними доглядати.