Бізнесмени з нуля. Таких виховуватимуть у Черкасах. Із вересня в місті запрацює бізнес-інкубатор. Підприємцям-початківцям надаватимуть юридичні консультації та вчитимуть сплачувати податки. Бізнес-інкубатор існуватиме у вигляді некомерційної громадської організації. Проект, підрахували фахівці, окупиться вже за 3-4 роки.
Якщо ви – підприємець-початківець чи тільки виношуєте бізнес-план, то вам до бізнес-інкубатора. Тут навчать вести бухгалтерію, допоможуть із орендою офісу, доберуть персонал. Словом, організаційно поставлять на ноги підприємця-новачка.
Олег Ліходькін, депутат Черкаської міської ради: «На початковому етапі будь-який підприємець стикається з переліком питань. Вивчення податкового законодавства, оренда офісу, організація зв’язку, бухгалтерський супровід».
Через брак досвіду та стартового капіталу в Україні виживають лише до 5% бізнесменів-початківців, кажуть фахівці. Водночас у Європі – половина. Бо бізнес-інкубатор, як форма підтримки підприємництва, існує там уже півстоліття. Закордонний досвід цієї осені адаптують до черкаських реалій.
Сергій Гладких, депутат Черкаської міської ради, ініціатор створення бізнес-інкубатора: «Вивчений світовий досвід. Зокрема, робота інкубаторів у США, Ізраїлі, Європі та Росії».
Вивчати основи ведення бізнесу будуть на спеціальних курсах.
Олег Ліходькін, депутат Черкаської міської ради, ініціатор створення бізнес-інкубатора: «Вони триватимуть близько 3-ох місяців і міститимуть інформацію про бухгалтерський облік, бюджетування, фінансовий менеджмент, правила продажу».
На початковому етапі ведення бізнесу щомісяця доводиться витрачати до 20 тисяч гривень, підрахували фахівці. Щомісячна ж оплата за послуги бізнес-інкубатора не перевищуватиме двох тисяч. І роботу організації планують розпочати з осені. За попередніми підрахунками, отримувати послуги в бізнес-інкубаторі одночасно зможуть до півсотні охочих.