Податкові колізії. За круглим столом у Черкасах укотре обговорили проблеми, пов’язані з Податковим кодексом. На зустріч із представниками влади та податківцями прийшли майже півсотні черкаських підприємців. У бізнесу знову чимало претензій до нового законодавства. Присутні чиновники запевнили: прагнуть конструктиву та зроблять усе від них залежне, аби полегшити впровадження Податкового кодексу. Опонентів слухала Ірина Гришко.
Революційне поняття нового податкового законодавства – автоматичне відшкодування ПДВ. Ось тільки вимоги для його отримання вітчизняному бізнесу не по зубах.
Петро Хукаленко, голова ДПА в Черкаській області: «В Україні сформувалося певне коло підприємств, які можуть претендувати на автоматичне відшкодування ПДВ. Їх усього 24, це невелика кількість».
За словами голови правління обласного об’єднання організацій роботодавців Бориса Райкова, причини такої ситуації – ухвалення численних підзаконних актів, які регулюють запровадження ПК.
Борис Райков, голова правління Черкаського обласного об’єднання організацій роботодавців: «ПК є ПК, але скільки підзаконних актів регулюють його використання! Це 140 документів, які не погоджені з роботодавцями, чого вимагає тристороння угода».
Крім того, підприємцям заважають працювати документальні перевірки, ускладнений бухоблік, складання податкової звітності. Підприємці одностайні: чотири місяці роботи за новим ПК доводять необхідність його доопрацювати. Владці та податківці погоджуються та чекають конструктивних пропозицій від черкаських підприємців. У свою чергу, роблять усе можливе, аби полегшити життя бізнесу.
Петро Хукаленко, голова ДПА в Черкаській області: «Ми скоротили на 30% перевірки та не перевіряємо сумлінний малий і середній бізнес. Кроки від держави є, тепер чекаємо зворотної інформації».
Головний податківець зазначив: підприємці прагнуть порозуміння з державою, заявляють колосальні суми відшкодування податків, а сплачують мізер. Приклад – потужне підприємство «Азот».
Петро Хукаленко, голова ДПА в Черкаській області: «Оборот за минулий рік на підприємстві 7 мільярдів, а податкове навантаження аж 5 мільйонів».
В обласній держадміністрації також незадоволені показниками роботи бізнесу. З приходом нової влади збиткових підприємств стало менше вшестеро.
Сергій Рябцев, перший заступник голови Черкаської ОДА: «Результати області за перший квартал незадовільні».
Вихід із ситуації, що склалася, Сергій Рябцев запропонував шукати спільно. Він повідомив: після свят зберуться у вужчому колі, аби ознайомитися з власними програмами підприємців щодо удосконалення податкового законодавства.