Життя на свій страх і ризик. Черкасці не полишають аварійних квартир, бо піти їм нікуди. У місті вже нарахували дев’ять житлових будинків, що тріщать по швах. А тому потребують негайного ремонту. Люди живуть у висотках із тріснутими стінами та дірявими дахами. Поки власники квартир бояться та панікують – у житловому департаменті шукають винних. Спеціальний репортаж Олени Берестенко далі.
Любов Цибенко, мешканка будинку по вул. Героїв Сталінграду, 38: «Мы заметили, что обои треснули. Там проявляется трещина. Это было в 2009 году».
Минає четвертий рік, відколи власники квартири помітили, що їхнє житло тріщить по швах. Дірка у стіні збільшується, а з нею – страхи та витрати людей.
Любов Цибенко, мешканка будинку по вул. Героїв Сталінграду, 38: «Эту зиму мы заклеили угол пенопластом. Потому что невозможно было здесь находиться. Такая холодина была. Трещина насквозь. Воздух холодный идет в квартиру».
Під загрозою обвалу – півсотні сімей, що проживають у під’їзді. Шукали винних, каже Любов Цибенко, і в СУБі, і в міськвиконкомі. Там тільки розводять руками. Бо не мають права, пояснює начальник профільного управління, виділяти на цей будинок кошти.
Алла Грохольська, начальник управління ЖКГ МВК: «У комунальну власність не передавався. Бо квартири приватні. Важко судити, в кого він сьогодні на балансі. Документів, які б підтверджували, що будинок переданий СБУ «Митниця», ми не бачили».
Багатоповерхівку здали в експлуатацію ще 99-го року. По черзі її, під продаж квартир, зводили дві будівельні фірми. Винних у неякісній забудові нині шукають правоохоронці.
Олександр Маслюк, прокурор м. Черкаси: «Прокуратурою зареєстроване кримінальне провадження за ст. 275 ч.1 Кримінального кодексу України. Досудове розслідування доручено провести Придніпровському райвідділу міліції».
Такі горе-будинки для Черкас – не новина. 2010-го під стінами власних квартир боялися загинути мешканці будинку на Гагаріна, 45. А місяць тому двохсоткілограмова брила цементу ледь не вбила мешканку «югославського» будинку на Пастерівській. На ремонт першої будівлі з бюджету вже виділили 700 тисяч гривень. Власники квартир об’єдналися в ОСББ. І з усіх сил латають споруду. Іншу небезпечну будівлю нині обстежують фахівці. Усього в Черкасах 9 аварійних будинків. На їхній ремонт потрібні десятки мільйонів гривень.