Новини на ВІККАВіККА-новиниУ Черкасах щеплюють каштани

У Черкасах щеплюють каштани

- Advertisment -

У Черкасах щеплюють каштани. Так тут вирішили рятувати їх від молі. Найдовша каштанова алея в Європі вже з десяток років потерпає від цього шкідника. Дерева рано жовкнуть і скидають листя. Побороти таку напасть можна. Та досі в міста на це бракувало коштів. Нині аж третину мільйона гривень владці спрямували на ін’єкції для каштанів. Утім такий метод протидії молі вкрай насторожує науковців. Чому – Вікторія Курченко розкаже.

Осінь на каштанову алею Черкас приходить не за календарем. І так уже багато років. Морить дерева мінуюча міль. Чиновники вирішили оголосити їй рішучий бій. На підмогу покликали поляків. У країні-сусідці ця напасть ще з початку двохтисячних. Кращої панацеї від неї, як щеплення, немає, переконують приїжджі фахівці.

Михайло, представник виробника препарату (Польща): «Зробивши отвір, вприскуємо туди препарат. І ще раз вприскуємо препарат до кожного отвору. На кожне дерево є норма».

Що товстіше дерево, то більше його продірявлюють. Аби польські ліки лишилися у стовбурі, всі отвори затуляють садовим варом.

Сергій Ткаченко, представник переможця тендера: «Завжди садовий вар використовують, коли ми зрізуємо якусь гілку. Ми замащуємо. І через деякий час ця вся дірка заросте».

Таке щеплення вбивче лише для молі. Іншим комахам і людям від нього шкоди катма. Обколені каштани захищені від ненажерливої напасті мінімум на два роки, гарантують виробники вакцини.

Жанна Курило, представниця виробника препарату (Польща): «Мы в Польше специально делали через одну обработку, чтобы видно было результат, то есть видно, что дерево обработанное – зелененькое, на втором (возле него) – необработанном – листья пожелтело, все в пятнах, точках. Там жируют эти личинки этой каштановой моли».

Вакцинація каштанів – коштовна. Тільки на центральній алеї обійдеться у третину мільйона бюджетних гривень. Тендер на це виграла дружина депутата міськради Сергія Ткаченка. Щепити всі дерева на алеї має за місяць.

Володимир Гусаченко, начальник відділу екології МВК: «Програма, взагалі, передбачена на 5 років, тобто перший рік ми пробуємо на бул. Шевченка, це 1, 5 тис. дерев. Наступний рік також 1, 5 тис. дерев. Це, найімовірніше, буде вул. Смілянська, проспект Хіміків. Там, де є каштани».

Не так оптимістично, як чиновники, налаштовані науковці. Дендролог Олександр Спрягайло каже: навіть у Польщі у свій час помітили – ін’єкції каштанам подекуди шкодять більше, ніж міль. Найперше дерево можуть смертельно інфікувати.

Олександр Спрягайло, ст. викладач кафедри екології та агробіології ЧНУ ім. Б. Хмельницького: «Це може бути відмирання, некрози, у місцях проведення ін’єкції. Оскільки це не один прокол, по периметру це може бути до 20-25 проколів на великому дереві, тому є навіть ризик пересихання по периметру всього діаметру та навіть загибелі рослини».

Куди безпечніше й дешевше було б ретельно збирати все опале листя з-під уражених дерев, каже фахівець. Тільки не вручну, а садовим пилососом. Так каштанової молі з кожним роком меншало б.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкасах ДТП завершилася госпіталізацією кількох людей

Увечері 20 квітня на вулиці Дахнівській сталася аварія за участю двох легковиків. Постраждали водії та пасажири обох авто. Про...

Черкаські рятувальники отримали дрон для підводного розмінування

Рятувальники Черкащини поповнили технічне оснащення новим підводним дроном Chasing M2 Pro Max. Про це повідомляє пресслужба Головного управління ДСНС...

Цікаве:

Хокей: новини драфту NHL 2025

27 та 28 червня 2025 року пройде черговий драфт...

Підбираємо домашній млин для створення борошна

Сучасний млин для дому – це корисний пристрій для...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас