Відроджувати традиції та підтримувати таланти. Така мета фестивалю-конкурсу вертепів і колядок, який провели в Черкасах. Вихідними в Черкаському державному технологічному університеті близько ста виконавців і творчих колективів із усієї області співали колядки та щедрівки. Фестиваль «Щедрий вечір, добрий вечір, мати-Україно!» започаткований отцем Володимиром із Чигиринщини. Вперше його провели в гетьманській столиці, потому захід став обласним. Цьогорічних його учасників слухали й кореспонденти ВІККА-НОВИН.
Цьогоріч уперше до справи популяризації української обрядової творчості долучилися можновладці. Захід підтримала обласна рада, а також спонсори, духовенство та дитячий фонд.
Валерій Черняк, голова Черкаської обласної ради: «Дуже приємно сьогодні вперше тут бути. Дуже гарна традиція в нас у місті склалася, що в ці святкові дні ми з дітками поряд».
Учасників фестивалю прослуховували впродовж двох днів. У неділю відбувся гала-концерт за участю найкращих.
Вокал, хореографія, вертеп і театралізована вистава – в цих номінаціях змагалися близько сотні виконавців і колективів із усієї області.
Ансамбль «Квітограй» Черкаської музичної школи № 2 – постійний учасник фестивалю-конкурсу. Цього разу юним артистам дісталося третє місце.
Андрій, учасник ансамблю «Квітограй»: «Зараз мало молоді колядує, але цю традицію треба продовжувати, бо це найкраще, що має наша країна».
Данило, учасник ансамблю «Квітограй»: «Треба нагадувати, щоб пам’ятали наші традиції та свята».
Керівник ансамблю розповідає: діти залюбки готувалися до конкурсу. Для них це важливий захід, адже подібні фестивалі – рідкість у регіоні.
Лілія Черненко, керівник ансамблю «Квітограй»: «Вони самі виступають, бачать інші колективи, їхні костюми, бо більше в нас цього ніде побачити, як на фестивалі».
Організатори ж переконані: фестиваль не просто відкриває таланти та популяризує народні звичаї, а ще й нагадує людям про світле свято Різдва Христового.
Владика Іоан: «Раніше, до Різдва, люди думали про Бога як вседержителя, суддю, який може покарати. Саме в цей день змінилося мислення людей, і вони пізнали творця та його любов до свого творіння».