У Черкасах продають землю. Мерія міста пропонує бізнесменам стати землевласниками. Кожен підприємець може викупити ділянку, на якій вже має будову. Консультують охочих у міському департаменті архітектури, будівництва та землеустрою. Там же переконують: кошти від продажу землі підуть на благо міста. За них ремонтуватимуть школи, встановлюватимуть спортивні майданчики, купуватимуть медичне обладнання та боротимуться з бездоріжжям. Деталі – в сюжеті.
Відтепер можна викупити ділянку, на якій розташована належна вам будова. Умови викупу – зручні. Розрахунок можна здійснити з відстроченням платежу на термін до 5 років. Найвигідніше стати землевласниками, кажуть у профільному департаменті, підприємцям.
Марина Геращенко, директор департаменту архітектури, будівництва та землеустрою МВК: «Після того, як підприємець сплатив 50% вартості, він набуває юридичного права власності на земельну ділянку, отримує державний акт. Із цього моменту припиняється нараховуватися орендна плата за землю».
Таким чином підприємець скорочує свої видатки. Економія, говорять у департаменті, суттєва. Податок на землю, як мінімум, утричі менший за орендну плату. Серед підприємств першопрохідцем став черкаський «ТЕМП».
Ніна Набокіна, голова наглядової ради ПАТ «ТЕМП»: «Ми викупили земельну ділянку. За оренду ми платили десь близько 400-500 тисяч гривень на рік. Зараз ми платимо лише податок на землю, а це 1 % від вартості, тобто на сотні тисяч менше. Ці кошти ми направляємо на розвиток підприємства, тобто це вигідно».
Перевагами викупу також є залучення інвестицій, захист коштів від інфляції та доступне кредитування. Для зручності покупця процедуру максимально спростили. Вона триває близько 3 місяців. Кошти від продажу влада спрямовує до бюджету розвитку. А це – нові вікна у школах, ремонт покрівель і спортзалів, облаштування спортивних майданчиків і сучасне медичне обладнання. У департаменті архітектури, будівництва та землеустрою радять охочим придбати землю в такий спосіб поспішати. І жартома додають: «її більше не виготовляють».