Шевченко в листівках. Колекцію з більш аніж трьохсот унікальних старовинних поштових карток, присвячених
У музеї «Кобзаря» чергова виставка, яку присвячують двохсотим іменинам Тараса Шевченка. Цього разу тут експонують унікальні поштові картки шевченківської тематики. На них – автопортрети митця, пам’ятники, репродукції його картин, міста та села, пов’язані з біографією тощо. Усі вони періоду з кінця 19 століття до сьогодення. Їх надрукували тодішні видавництва Києва, Стокгольма та Москви. Таку особливу філокартичну колекцію презентують уперше.
Ольга Шарапа, директор музею «Кобзаря»: «Наші колеги щиро поділились зі своїми надбаннями із фондової колекції Шевченківського національного заповідника. Ми показуємо сьогодні більше 300 поштових марок і листівок різних років».
І це не вся колекція. Старовині поштівки канівські музейники назбирували аж 40 років. У їхньому фонді сьогодні вже близько півтори тисячі раритетних листівок. Збирати поштові картки допомагали свого часу Ігор Бугаєвич, Іван Гончар, Володимир Яцюк, Тарас Максим’юк.
Ось ця листівка – чи не найбільша гордість зібрання Шевченківського національного заповідника. З неї і почалось колекціонування. Надрукував її канівський видавець Теодор Бутвін у 1910 році.
Ірина Вакула, старший науковий співробітник Шевченківського національного заповідника: «Довголітній охоронець Тарасової гори зображений – Іван Олексійович Ядловський. Він більше 49 років доглядав могилу Тараса Шевченка. Він на цій листівці».
Побачити унікальну колекцію поштових карток шевченкіани можна ще встигнути. Виставка в музеї «Кобзаря» триватиме до 2 жовтня.