Трудовий табір, фізичні тортури, ідеологічний тиск, політичні репресії. Такою у стрічці «Вільний Китай: мужність вірити» постає східна держава. Іншу сторону економічно розвиненого Китаю показують по всьому світу. З документальним фільмом завітали і до Черкас.
Дві історії. Він – успішний бізнесмен, який живе у Штатах. Вона – послідовниця практики фалуньгунь. За переконання, що суперечать комуністичній ідеології, їх переслідують. Але вони не ламаються.
Андрій Волков, організатор приватних показів документального фільму: «Морально противостояли репрессиям, психологическому давлению, в тюрьмах, трудовых лагерях, в разных центрах заключения».
Фільм відкриває зовсім інший Китай. Не економічно розвинений, а тоталітарний і деспотичний, де за релігійну практику фалуньгунь репресують, а внутрішні органи примусово вирізають для потреб державної системи трансплантології. Кінострічку зняла міжнародна незалежна телекомпанія «NTD» та американський режисер Майкл Перлман.
«Вільний Китай» отримав шість нагород різноманітних міжнародних кінофестивалів. Його подивилися в Європарламенті, Конгресі США, а також у парламентах різних країн. Від лютого 2012-ого відбулося понад півсотні показів.
Андрій Волков, організатор приватних показів документального фільму: «Китай – закрытое общество. Получить информации с него очень трудно. И запустить информацию вовнутрь тоже очень трудно. Государственная система цензуры действует очень жестко: и в интернете, и в СМИ. Фильм является одним из независимых источников получения объективной информации о Китае. Это то, чего Украине не хватает».
Історія про незламність людського духу та протистояння тоталітарній машині, за словами організаторів показу, повчальна та мотивувальна.
Андрій Волков, організатор приватних показів документального фільму: «Это вдохновляет на то, что добро существует. Не все так плохо в мире. Есть люди, которые придерживаются своих традиционных ценностей и как-то пытаются бороться за свободу слова, за права человека».