На Луначарці більше не буде засилля безхатьків. Ті раніше збиралися у приміщеннях-пустках однієї з дев’ятиповерхівок, що по Галана. Віднедавна там меблі та сучасний ремонт. А ще – Комітет самоорганізації населення. Про будинкове перевтілення – Яна Федоровська.
Хоч ініціативі лише три роки, та безладу – кільканадцять. Чи не весь люд мікрорайону "Луначарський" прийшов на грандіозне місцеве відкриття. Двоє юнаків тримають білу стрічку. Вона відгороджує містян від оновленого комітету самоорганізації населення.
Руслан Зоря, депутат міської ради (фракція ПП УОП УКРОП): "Це для того, щоб тут відкрити дитячі гуртки, щоб могли люди більш похилого віку збиратися і обговорювати життєві питання. Я знаю, що у нас є жінки, які чудово співають, але у них немає просто приміщення, фізично в мікрорайоні".
Під музичний акомпанемент та оплески відчиняють двері.
На оглядини запрошують містян. Їм показують відремонтовані приміщення. Ті довгий час пустували. Мешканці дивуються інтер’єру та жартома називають КСН "серцем будинку". Колишні стіни вони не впізнають. Тут, говорять, раніше був ледь не "розплідник" безхатьків. Вони збиралися в стінах колись холостяцького гуртожитку.
Оксана Грінчук, мешканка будинку: "И канализация, и туалеты все пооставалось вот тут. И когда открыты двери были, тут собирались бомжи, тут сносили мусор, бегали со всего микрорайона мальчики покурить. Тут был ужас".
Тепер тут і мінібібліотека, і спеціально облаштовані приміщення для занять гуртківців.
Людмила Хулап, мешканка будинку: "Ми плануємо, що діти будуть займатися флористикою, ліпкою, малюванням, і тому презентували цю виставку, щоб люди подивилися і потім приводили своїх діток на виставку".
Окремо обладнали кабінет для Комітету самоорганізації населення. Ще пізніше обіцяють облаштувати безкоштовну перукарню. Цьому містяни неабияк радіють.
Тамара, мешканка будинку: "В нас є тисячі проблем, згадаєш, і у серці такий щем. Можливо як зберемось всі сусіди, хоч один одному розкажем свої біди".
На ремонт приміщення КСНу витратили більше трьохсот тисяч гривень з міського бюджету. Але передували цьому кількарічна паперова біганина мешканців та неодноразове підняття питання фінансів на сесії. Як тільки їх отримали, на будівельні роботи пішло лише три місяці. Та чи будуть так перевтілюватися інші під’їзди – вирішить бюджет на наступний рік.