Відроджували старі пісні і відкривали нові імена. Черкаські митці підсумували творчий рік, що минає. Зокрема, нагородили кращих юних виконавців з усієї області. Цьогоріч у конкурсах "Нові імена України" та "Пісні моєї бабусі" перемогу виборювали понад 70 молодих талантів. Як вітали тріумфаторів – в сюжеті Ірини Куйбіди.
11-річна Надя зачаровує суддів фестивалю "Пісні моєї бабусі" яскравими вбранням і виконанням. Каже, перед конкурсом хвилювалась і у перемозі впевнена не була. Дівчинка росте у співочій сім’ї і вже 2 роки займається з викладачем.
Надія Кічула, переможниця конкурсу "Пісні моєї бабусі": "Народні пісні я деколи з татом співаю просто так. Мама у мене співає. У тата теж народний голос".
Загалом осучаснювати народні наспіви взялись понад 70 юних виконавців з усієї Черкащини. У фінал вийшли майже 30. Організатори кажуть: слабких учасників цьогоріч не було.
Анатолій Волошин, голова обласного фонду культури: "У нас рівень, що в районах, що в місті практично вирівнюється. Бо попередні конкурси показували, що професійний рівень (особливо музичних шкіл) міста Черкаси дещо вищий. Тепер ми цієї різниці разючої не бачимо. І навіть пішло вирівнювання. Рівень мистецький піднявся взагалі".
14-річного Марка Землянського називають зіркою обласних фестивалів останніх років. Хлопець віртуозно володіє гітарою і мріє про світове визнання.
Марк Землянський, переможець конкурсу "Нові імена України": "Я вважаю успіх плодом роботи, який я здобув за останні роки. Коли я перемагаю у конкурсах, виступаю на концертах на які мене запрошують".
Пісні своїх бабусь юні черкасці виконують вже 16 років. Конкурсу "Нові імена України" – більше 25. Їхні підсумки зазвичай підбивають до дня Святого Миколая. Тож окрім нагород співочі таланти отримують і святкові ласощі. Не залишаються без дарунків і їхні наставники.
Підсумками співочого року організатори лишаються задоволені. Кажуть: зацікавленість дітей у народних піснях стимулює проводити конкурс і наступного року.