У Черкасах оселився Водяник. Заввишки він аж зо три метри і весь із дерева. Міфічний бородань віднині охоронятиме міський водоканал. Правда, він ще не геть доладний. Та скульптор обіцяє це виправити найближчими днями. На оглядини ходила Вікторія Курченко.
Слюсар Вася вірою і правдою служить «Водоканалу» вже десятиліття. Тепер йому до пари буде Водяник.
Дмитро Бур’ян, скульптор: «Водяник тримає сома за вуса та радіє, що таку істоту найвеличнішу річкову осідлав».
У міфології Водяник – істота зла. Та цей – не такий, запевняє його творець. Старезного дідугана він зробив хитрющим. Як задобрити, каже скульптор, то не капоститиме.
Дмитро Бур’ян, скульптор: «Я вкладав душу та сили. Тут місце специфічне. Я до «Водоканалу», ще в школу коли у 12-ту ходив, вона тут недалеко, проходив на озерце, ще карасики плавали. Для нас, дітей, було як рай».
Міфічний бородань увесь із клена. Дерево побіля підприємства вже віджило своє – прискорила його кончину люта зима. Та комунальники рубати клена під коріння не стали. Натхненні міською «Древляндією», вони задумали й собі скульптуру – на втіху перехожим. Над образом гадали колективно, каже директор підприємства. Із Водяником конкурували Русалка й решта химерних творінь.
Сергій Овчаренко, директор КП «Черкасиводоканал»: «Зупинилися ми на Водянику, тому що він відображує, напевно, і діяльність нашого підприємства. Така вона в нас сьогодні бурхлива – йде модернізація. Наші фахівці, напевно, як і цей Водяник, підкорюємо стихію води».
За кілька днів скульптор обіцяє завершити своє творіння. Аби Водяник прожив не один рік, його оброблять спеціальним розчином і ретельно доглядатимуть.