Замість спортивних нагород, кубків та медалей – тренерство. Анна Тарапата – переселенка з Донбасу, в минулому – 14-разова чемпіонка України з тхеквондо. У Черкасах відкрила перші курси для дівчат з тай-бо: поєднання фітнесу та самооборони. На них побувала і Яна Федоровська.
Зараз у неї є приміщення, спорядження і група вихованців. Рік тому дівчина не мала нічого, окрім плану втечі з рідного Донбасу. Вона з чоловіком та маленькою донечкою покидала батьківщину.
Анна, переселенка з Донбасу: "Черкассы… вот просто так вышло. Были в Мариуполе, потом уехали сюда. Тут наши знакомые изначально уехали именно в Черкассы, решили присоеденится к ним. Так и остались."
Вдома дівчина була в збірній України з тхеквондо. Говорить: це було її життям цілих 12 років, аж до вагітності. У новому місті справу не полишила. Після декретної відпустки почала безкоштовно тренувати дівчат.
Анна, переселенка з Донбасу: "Конешно, сложности есть у меня с украинским языком, скрывать не буду. Но меня очень порадовало, что здесь много рускоязычного населения. Поэтому никакого дискомфорта."
Тай-бо – поєднання фітнесу та самооборони. Черкаси орієнтовані переважно на східні єдиноборства, говорить переселенка. Тому таким видом спорту цікавиться багато, приходять одиниці. Таню, наприклад, з малечку тренував тато.
Тетяна, жителька м. Черкаси: "Он меня с вот-такого уже учил наносить удары, стойки, приемы какие-то. Это мне всегда нравилось. Поэтому танцы как-то не пошло… Привет, пап."
Ірина, жителька м. Черкаси: "Мене зацікавили елементи тхеквандо в тай-бо. Це дуже красиве бойове мистецтво, зараз уже пару ударів мене навчили і я дуже задоволена."
Поки мама працює, її непосидюча Даша слідкує за тренуваннями. Як нема на кого залишити, Аня бере її з собою. Випробування втечею, говорить, малеча сприйняла легко.
Анна, переселенка з Донбасу: "Для нее это как будто часть ее жизни, как будто так и надо. С Донецка уехли на море, с моря – сюда. Она воспринимает, что так наверное живет каждый. Она еще не понимает…"
Для Анни донька – головна учениця. Їй лише три, та мамині вподобання вже поділяє.
На свої курсах дівчина об’єднала й інших переселенців. Каріна теж спортсменка, приїхала з Горлівки. Там залишила друзів та рідних. У Черкасах поки облаштовується.
Каріна, переселенка з Горлівки: "Платять переселенские, помощь на ребенка. Ребенку год и три. Муж работает. Хватает, но не так, как хотелось. Мечта? Хочу чтобы война закончилась. Хочу вернутся домой, хочу в родные стены, хочу к родителям."
Улюбленою справою дівчина заробляє й на життя. Так відволікається від проблем. Заодно – показує приклад мужнього духу.