Новини на ВІККАВіККА-новиниУ Черкасах орудують телефонні шахраї (ВІДЕО)

У Черкасах орудують телефонні шахраї (ВІДЕО)

-

- Advertisment -

Черкащан продовжують ошукувати телефонні шахраї. У поліції кажуть: хоч цьогоріч таких випадків і поменшало, здирники своєї справи не покинули. Як вберегтись від зловмисників на іншому боці слухавки – розкаже Ірина Куйбіда.

Черкаський правозахисник Валерій Макеєв жертвою телефонних шахраїв не став завдяки своїй обачності. Каже, про подібні дзвінки чув, тому розмову зі зловмисниками припинив одразу. У своєму "Фейсбуці" оприлюднив номер, з якого йому телефонували. Тоді з’ясувалось: Валерій – не єдиний, кого намагались ошукати. Та покарати аферистів не вдалось – бо дзвонили з неконтрольованої частини Донбасу.

Валерій Макеєв, житель м. Черкаси: "Жодна служба безпеки ніколи не буде до вас телефонувати і запитувати, уточнювати пін-код, пароль і так далі. Стосовно пластикових карток, кредитних та соціальних карток, це персональні дані. По телефону про це спілкуватись нормальний банк не буде"

Підтверджують це і в одному із банків. Мовляв, якщо з їхнього колл-центру і телефонують клієнтам, то тільки щоб розповісти про акції чи послуги. Випитувати будь-яку інформацію їм просто заборонено. Тому, на подібні телефонні розпитування відповідь має бути одна – ані пари з вуст.

Наталія Макаренко, керівник черкаського регіонального прес-офісу банку: "Если у мошенника есть ФИО клиента, есть CVV-код, есть срок действия карты, то мошенник может совершать платежи в интернете без ведома клиента. Ни в коем случае нельзя подтверждать эту информацию, разглашать ее. Чаще всего именно благодаря этой информации совершается больше всего краж с карт"

Інколи телефонні шахраї приміряють на себе роль … правоохоронців. І у розмові називаються поліцейськими, що вимагають гроші за звільнення нібито затриманого родича. Алгоритм дій в такому випадку єдиний: спочатку зателефонувати людині, про яку йдеться. Потім – до відділку нацполіції.

Дмитро Грищенко, начальник сектору комунікацій ГУНП в Черкаській області: "Шахраї діють таким чином: вони не відпускають свою жертву від телефону. Тобто заговорюючи різними моментами: що немає часу, що все йде на хвилини… Не потрібно цьому довіряти! Навіть якщо людина потрапила до працівників поліції і дійсно це працівник поліції вимагає кошти, то ви звернетесь до поліції і його буде викрито, і він понесе відповідальність за скоєне"

Якщо телефонний шантаж таки вдався і гроші потрапили до зловмисників, вихід один – розказати все, що про них відомо, поліції. І що швидше людина звернеться до правоохоронців, то вірогідніше, що порушників знайдуть.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Справу підозрюваного у вбивстві та згвалтуванні дівчинки на Звенигородщині передали до суду

Жителя Звенигородщини, якого підозрюють у вбивстві та згвалтуванні малолітньої, судитимуть за трьома статтями. Про це інформує Черкаська обласна прокуратура. До...

На Черкащині вшанували пам’ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Чесно та гідно виконали свій обов’язок. Врятували українців та наше майбутнє. Напередодні 14 грудня – дня в історії України,...

Цікаве:

Гід із покупки чохла для iPhone 15 Pro Max: як не переплатити?

Смартфон iPhone 15 Pro Max — це не просто...

Полична чи підлогова: яку акустичну систему вибрати для домашнього користування

Прослуховування музики та перегляд фільмів вдома — заняття приємні,...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x