Камінь оживає. У Черкасах триває п’ятий фестиваль кам’яних скульптур «Живий камінь». Одинадцять скульпторів із різних куточків України висікають образи Тараса Шевченка в камені. Митці ось уже другий тиждень витесують фігури просто неба.
Ні спека, ні дощ. Ніщо не стане на заваді справжньому скульптору. З таким девізом ось уже другий тиждень працює над своєю скульптурою Микола Дзецина. У камені він втілює шевченківський образ «Помираючого гладіатора». Зізнається: образ складний. Проте відтворити його митець намагається якомога цікавіше.
Микола Дзецина, скульптор: «Я думаю, що зробити можна все, що завгодно. Головне – як це зробити. Будь-яку тему можна обіграти по-своєму цікаво».
Аби вчасно встигнути втілити заплановане, скульптор працює з самого ранку та до пізнього вечора. Говорить: участь у минулорічних фестивалях навчила працювати оперативно та без вихідних.
Микола Дзецина, скульптор: «Головне – продумати композицію таким чином, щоб укластися у термін».
Натомість скульптори Микола Теліженко та Юрій Олійник у своїй роботі керуються лише натхненням. На питання, чи легко піддається камінь обробці, відповідають, не замислюючись.
Юрій Олійник, скульптор: «Не витримує натиску нашого».
Творчий тандем оживляє в камені Кобзаря. Скульптори зізнаються, що працювати в команді не лише легше, але й веселіше. До того ж образ митцям близький.
Микола Теліженко, скульптор: «Хотілося б на цю кобзарську тему подивитися більш обширно. У цій скульптурі хочеться показати страждання, яке пережило кобзарство в Україні».
У своїй роботі команда скульпторів керується порадами самого Мікеланджело.
Микола Теліженко, скульптор: «Великий Мікеланджело сказав: «Я беру глибу та відсікаю все те, що непотрібно. А все, що потрібно, залишаю. Ось так і ми робимо. Це дуже просто».
Загалом до участі в «Живому камені» цього року долучилися 11 скульпторів із різних куточків країни. Втілювати Шевченківські образи митці будуть до 25 серпня. У подальшому роботи з фестивалю «Живий камінь» лишаться в парку «50-річчя», прикрасивши одну з алей.