Дорога є, водовідводу – немає. У Черкасах взялися латати вулицю Молоткова. Уже навіть уклали основу під асфальт. Та не за нормами, переконані активісти. Зі своїми зауваженнями вони пішли до головного проектанта. Чим закінчилася асфальтова суперечка знає Ірина Малюкова.
Ремонт вулиці тільки стартував, а його вже блокують активісти. До якості, кажуть, претензій не мають. Зауваження лише до суті. Сотня метрів Молоткова без водовідводу. Дощі мають стікати на сусідню Пастерівську. Та там зливу також немає, тож замість дороги там буде суцільна калюжа.
Роман Ганзевич, керівник ГО "Автомайдан Черкаси": "Усі ми знаємо, що вода – це головний ворог шляхів. Якщо вода стоїть на шляху, значить він руйнується в рази швидше".
Проектант пояснює: норми не порушує. А на ще один злив у проекті забракне коштів. Відтак, каже, на сам ремонт не вистачить.
Адам Заїка, головний інженер проекту: "Нормами допускається скидувати частину води на прилеглу вулицю. – Але ж там немає відводу води з вулиці. – Ну, нехай місто думає. Це все кошти, розумієте? Збільшувати вартість заради 10 відер води? Не варто".
Апелювати взялися й депутати міськради. Своє незадоволення виливають на розробника. Переповідають: через озеро на перехресті, покриття там завжди було в жахливому стані.
Олександр Згіблов, депутат міськради: "Категорично із ним не погоджуюся. Я думаю, що це помилка проектувальника. Зараз ми поговоримо зі спеціалістами, але щоб зберегти Пастерівську, там обов’язково треба робити приймач".
Долучається до суперечки й директор профільного департаменту. Пояснює: заважає встановити злив ще й сітка підземних комунікацій.
Артур Савін, директор департаменту архітектури й містобудування: "Обустройством только ливнеприемника здесь вопрос не решить. Потому что надо будет его соединять с существующим коллектором. То есть, это такой комплекс работ, который в реконструкции данной улицы, все-таки, увеличил бы стоимость ремонта. Поэтому желательно это было бы делать в комплексе. Водоотвод по Пастеровской так же требует серьезного ремонта, серьезных проектных решений".
За півгодини суперечок компроміс все ж знаходять – водоприймачеві бути. Його обіцяють внести у проект другою чергою. Грошей на це, сподіваються, у міській скарбниці не забракне.