Якщо ви заборгували за комунальні послуги кругленьку суму, тоді готуйте майно. За ним прийде виконавча служба. До таких радикальних дій «Черкасиводоканал» підштовхують злісні боржники. Дехто не платить до десятка років. На сьогодні черкасці винні підприємству понад 9 мільйонів гривень. Забирати гроші в неплатників доводиться через суд. Та й з рішенням на руках потрапити до оселі боржників дуже непросто. Вони ховаються за зачиненими дверима. На перемовини не йдуть. Далі – Ольга Скорик.
Зранку на порозі однієї з п’ятиповерхівок на Чехова з’являються непрохані гості. Водоканалівці та представники державної виконавчої служби прийшли до боржників. Та двері їм ніхто не відчиняє. Хоча господарі помешкання про візит знали заздалегідь. Їхній борг перед КП «Черкасиводоканалом» сягнув понад 4700 гривень. За воду сім’я Неділько не платила впродовж десяти років.
Олена Шаповал, головний державний виконавець Придніпровської ДВС Черкаського міського управління юстиції: «Упродовж декількох років тут виходили на дільниці в середньому 1-2 рази на місяць, тобто десять разів. Боржниця на контакт не йшла, законне рішення суду вона не виконувала. Окрім водоканалу, стягувачами є і ДПІ, і банки та ін. Загалом борг – більше 10 тисяч».
Прочекавши під дверима боржників майже годину, виконавча служба та представники водоканалу нарешті почули голос господарів.
Лариса Неділько, боржниця: «Я не можу відкрити двері, в мене дитина зараз помре».
Вмовляння на жінку не подіяли, не дочекавшись запрошень, довелося відкривати самим.
Валерій Власюк, начальник абонвідділу КП «Черкасиводоканал»: «Ми йдемо на такі радикальні заходи рідко. Ми пропонуємо споживачу реструктуризацію заборгованості. Пропонуємо поетапно сплачувати їхні борги. У нас невеликий відсоток споживачів, які не йдуть на контакт».
Зіпсований замок – і виконавці нарешті в квартирі.
У квартирі мешкає мати з двома синами. Поки державна виконавча служба складає перелік майна, жінка пояснює звідки такі борги.
Лариса Неділько, боржниця: «Я без работы, сын тяжело болеет. Я нахожусь около него. Денег нет. Он не получает пенсию, сейчас только оформили. Нечем платить, залезли в большие долги. Но план есть такой: будем зарабатывать, будем трудиться. Он сегодня утром чуть не умер».
Двадцятишестирічний син Лариси з трьох років хворіє на діабет. А менший (19-річний) у пошуках роботи. Поки виконавці описують майно, хворий зникає з дому разом із припаркованим під під’їздом скутером, від якого попервах відхрещувались. Державна виконавча служба описала майно родини на суму у 3190 грн. Конфіскували побутову та комп’ютерну техніку, меблі лишили під відповідальність боржників. Вони мають десять днів, аби сплатити борг і повернути колишню власність. Інакше майно піде з молотка.