Новини на ВІККАВіККА-новиниТуристи облюбували Зону відчуження

Туристи облюбували Зону відчуження

-

- Advertisment -

Туристи облюбували Зону відчуження. Мертвий край за тиждень приймає сотні екстремалів із усього світу. Вони їдуть, аби на власні очі побачити наслідки лиха вже чвертьстолітньої давнини. До річниці трагедії в Чорнобилі мають відкрити величезний парк-музей – аналог київського «Пирогова». Потрапити до Зони відчуження можна було й раніше. Бо робили винятки. А з початку року туди за гроші вже пускають усіх охочих. Еменесівці для того розробили безпечні маршрути. Головне правило для туристів, каже кореспондентка ВІККА-НОВИН Вікторія Курченко, – дивитися, але не чіпати. Атом туристичний – в ексклюзивному репортажі далі.

Чверть століття тому посеред Київщини виріс кордон. По цей бік є життя. За шлагбаумом – пустка.
З початку року цю пересторогу змінили на «ласкаво просимо». Будити Зону відчуження автобусами їдуть туристи. На КПП – суворий контроль. Хоч об’єкт вже відкритий для мандрівників, усе ж режимний. Контролери ретельно перевіряють документи та речі.
За вікном – мертві села. Тут зупинятися не можна. Це небезпечно. Дорога вщент розбита. Її саме активно латають. Бо скоро делегації їздитимуть. Перша зупинка – місто Чорнобиль.
Юрій Татарчук, гід: «Внутри десятикилометровой зоны отчуждения запрещается принимать на открытом воздухе какие-либо продукты питания. Категорически запрещается ставить предметы на землю и вывозить с собой какие-то сувениры».

Це тутешній гід переповідає туристам, чого не можна робити в Зоні відчуження. Чорнобиль, любить примовляти він, шкідливий лише для тих, у кого радіофобія. Юрій Татарчук чотири дні на тиждень водить екскурсії. Після півгодинного лікнепу з безпеки – туристичні автобуси беруть курс на Прип’ять.
Місту атомників на час аварії було всього 16 років. Воно за три кілометри від ЧАЕС.
Вікторія Курченко, кореспондент: «Колись одне з найбагатших міст Радянського Союзу вже чверть століття місто-примара. Прип’ять осиротіла через день після аварії на ЧАЕС. Звідси вивезли 50 тис. людей».
Д/ф «Прип’ять. Початок»: «В связи с аварией на ЧАЭС, в городе Припяти складывается неблагоприятная радиационная обстановка. С целью обеспечения полной безопасности людей и в первую очередь детей, возникает необходимость провести временную эвакуацию жителей города».
Назад жителі мали повернутися за три дні. Натомість ці землі перетворилися на багаторічну пустку.
Про життя в атомграді тепер нагадують лише силуети на стінах будівель. Цей ресторан у середмісті приймав відвідувачів трохи більше місяця. А до відкриття парку атракціонів лишалося кілька днів.
Головне правило для мандрівників – дивитися, але не чіпати. Ходити містом можна тільки з екскурсоводом. Він, як свої п’ять пальців, знає безпечні алеї. Та все ж із рук не випускає дозиметра.
Юрій Татарчук, гід: «Мох, естественно, может накапливать пыль. Эта пыль содержит превышенное число радионуклидов. Порядка 700 микрорентген в час».
А це в п’ятдесят разів вище норми. Не все гаразд із радіацією й біля атомної станції. За кількасот метрів звідси у 86-му збожеволів атом. Це і є той лиховісний четвертий енергоблок. Для туристів облаштували оглядовий майданчик. Територія довкола ЧАЕС – зона активної дезактивації. Тут навіть асфальт новий стелили, розповідає гід. А старий – поховали.
Юрій Татарчук, гід: «В данный момент прибор показывает 236 микрорентген в час. В самолете на высоте 10 тыс. метров уровень радиации дозиметр покажет приблизительно подобный».
Юрій запевняє: дістати небезпечні для здоров’я дози радіації за шість годин неможливо. А довше туристи тут і не бувають. Хоча саме слово «турист» тутешнє керівництво не любить. Називає приїжджих відвідувачами.
Дмитро Бобро, заступник голови Державного агентства України з управління зоною відчуження: «Ще декілька місяців тому це було декілька десятків людей на тиждень. Зараз цей потік зростає у зв’язку з річницею аварії. Це вже сотні людей на тиждень».
Екскурсія коштує не менше ста доларів. Та облаштовувати туристичну інфраструктуру, як-то збудувати кафе для мандрівників чи елементарні туалети, тут навіть не планують. Так само, як і доглядати за тутешніми «експонатами», аби ті не перетворилися на руїни. Кажуть: це дорого.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Канівчанина засудили до 7 років ув’язнення за збут наркотиків

Чоловіка з Канева визнано винним у незаконному зберіганні та збуті наркотичних засобів. Про це повідомляє пресслужба Черкаської обласної прокуратури.  Слідство...

На Черкащині викрили адміністраторів груп, які сприяли ухиленню від мобілізації

Служба безпеки України викрила двох адміністраторів груп у Telegram, Viber і Signal, які поширювали інформацію про локації мобільних блокпостів...

Цікаве:

Гравіювання на шкірі: як змінювалась його роль в історії

Гравіювання на шкірі – це техніка, яка має багатовікову...

Як під’єднати телефон до комп’ютера?

Під час купівлі нового телефона в комплекті обов'язково має...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x