Одне будують, інше руйнують. Під час підготовчих будівельних робіт торговельного центру «Любава – сіті» триметрова стіна впала на сусідню малоповерхівку. Мешканці будинку по вул. Кірова, 45А залишилися без газу та змушені замазувати щілини. Через удар більше ніж столітній будинок затріщав по швах. Хоча компанія-забудовник вже відновила газопостачання та вибачилась перед постраждалими, черкасці бояться жити поряд із новими сусідами. Подробиці – у матеріалі Юлії Кропиви.
Юлія Кропива, кореспондент: «Поки тут стояла триметрова стіна, товщиною в дві цеглини, мешканці будинку лише здогадувалися, що поряд іде будівництво».
Першою про небезпеку дізналася Людмила Михайлівна.
Людмила Михайлівна, мешканка будинку: «На початку десятої зібралася йти з дому, тільки затрималась, посипалась штукатурка. Дивлюсь – відійшов газовий лічильник».
Вийшовши на двір, жінка побачила картину, яка її ще більш злякала. Газова труба була пошкоджена, в повітрі стояв запах газу. Сусіди Людмила Михайлівни від переляку повибігали на вулицю.
Тетяна, мешканка будинку: «З самого ранку землетрус. Удома на підлогу рухнули всі чашки, все порозливалось. Ми, як на вулкані, живемо, як в Японії. Вони вже зруйнували підсобні приміщення. Тепер будинок рушиться».
Оксана Миколаївна, голова правління будинку: «Нас ніхто не попереджував офіційно. Просто на словах. Зараз нам узагалі стало страшно, коли будівництво розпочалося в повному об’ємі».
Поряд будують торговельно-розважальний центр «Любава-сіті». Представник забудовника Олександр Чорний пояснює, як аварійна стіна впала на житловий будинок.
Олександр Чорний, представник компанії-забудовника: «Почали з однієї половинки, тріснуло кріплення. Стіна обвалилася та пошкодила газопровід».
Хоча компанія вибачилась перед людьми та викликала аварійну газову службу, мешканцям будинку не стало легше. 8 сімей, які проживають у більш аніж столітньому будинку, стурбовані, чи витримає стара споруда сусідство з будівництвом. Від одного удару вона просто затріщала по швах.
Головний архітектор міста Микола Упир усю відповідальність за небезпечну ситуацію покладає на «Любаву-сіті».
Микола Упир, головний архітектор міста: «Це прорахунок організаторів торговельного будівництва. Вся відповідальність за прорив мережі низького тиску газопостачання на плечах і совісті виконавця цих робіт».
У цій ситуації має розібратися комісія Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю. Поки перевіряльники робитимуть висновки, міська архітектура заспокоює черкасців.
Микола Упир, головний архітектор міста: «Жодних віброударів там не буде».
Після інциденту компанія встановила паркан. За планом, будівельники не ритимуть котлован і не забиватимуть опори. Саму будівлю збудують на відстані 15 метрів від житлового будинку.