По-новому
У Черкасах закриють «Спари». Про це повідомляє «Молодь Черкащини». З 10-го липня розпочнеться процес заміни чотирьох магазинів «Спар» в обласному центрі. Замість них відкриють новенькі «Сільпо». Першим закриють «Спар», розташований в районі площі 700-річчя. 14-го липня зникне магазини в Південно-Західному районі та на по вул. Ільїна (район Криваліївського ринку). 16-го – найбільший «Спар», розміщений у «Будинку торгівлі» теж замінять на «Сільпо».
Курйозна пропозиція
Мер Сміли запропонував людям скинутись на дороги. Про це пише газета «Черкаський край». Найгіршими дорогами в області називають смілянські. А через місто пролягає траса на Дніпропетровськ, Донецьк. Де, до речі, пройде футбольний марафон «Євро-2012». Андрій Колісник, міський голова Сміли, у своїй виборчій програмі намагався запровадити досвід країн Балтії: місто розробляє документацію і проект доріг, а потім фінансує їхнє будівництво на дві третини. Решту витрат беруть на себе жителі вулиці. Ідею, звичайно, ніхто не підтримав.
«Безгранатовий» сік
90% гранатового соку, який продається в Україні – фальсифікат. Про це пише «Акцент». Такі результати дослідження, проведеного науково-методичним центром випробувань харчової продукції ДП «Укрметртестстандарт». Виробники роблять сік з води,
барвників, консервантів і ароматизаторів. Якщо шукати в них антоціани (природні барвники, присутні в гранатах), то вони відсутні. Більшість магазинних соків не мають жодного відношення до справжнього соку. Між тим, виробники пишуть на упаковці «Екологічно чистий продукт. Не містить консервантів».
Черкащина – шахтарський регіон
Кабмін України затвердив постанову «Про створення робочих місць і забезпечення зайнятості населення у вугледобувних регіонах». Схоже, відтепер для визначення Черкащини словосполучення «шахтарський регіон» звучатиме не рідше, аніж «Шевченків край», бо наша область – у переліку семи областей, в яких, за переконанням Кабміну Азарова… «існує вугледобувна галузь». Підприємствам Донецької, Волинської, Львівської, Кіровоградської, Житомирської, Луганської і Черкаської областей буде виділено 360 мільйонів гривень – для забезпечення 3,5 тисячі робочих місць у вугледобувних регіонах. На створення одного робочого місця буде витрачено понад 102 тисячі гривень. Між тим, колишній директор ТЕЦ, яка обслуговувала вуглевидобуток у Ватутіному, Василь Дергач не впевнений, що ватутінську вугледобувну промисловість можна відродити. Більше інформації знайдете на шпальтах газети «Прес-Центр».