Дужі голосом та тілом, віддані людям та мистецтву. Лютий видався багатим на черкаських героїв. Згадувати їх "ВІККА-новини" взялись у межах підсумкового циклу "ТОП-5". Про найдостойніших представників цього місяця Катерина Ковбій розповість.
ВОЛОНТЕР ЗІ СТАЖЕМ
І в дощ, і в холод, і в неймовірну спеку – волонтер Світлана Федорова цією стежкою ходить мало не щодня. В онкодиспансері вона частий гість не через хворобу, а за покликом серця.
Світлана Федорова, волонтер: "Плачу. Часто. Особенно когда уходят дети. Или когда ты понимаешь, что не можешь помочь. Тогда очень больно".
Вже вісім років жінка присвячує своє життя хворим діткам. За цей час встигла побачити сотні щасливих посмішок та не менше гірких сліз.
Світлана Федорова, волонтер: "Сначала было очень тяжело, аж до депрессий доходило. А сейчас стараюсь отвлекаться как-то. Наверное, нужно и на себя тоже обращать внимание".
Волонтерством Світлана займається безперервно: і в будень, і у свято. Та обіцяє не полишати онкохворих діток ні за яких обставин.
ГОЛОСИСТІ БЛАГОДІЙНИКИ
А на цих кадрах ще одні лютневі благодійники. Цього разу – голосисті. У обласній бібліотеці вони записують аудіокниги для дітей із вадами зору.
Наталія Мошинець, заступник директора Черкаської обласної дитячої бібліотеки: "Для того, щоб вони могли навчатися, їм потрібна така література. Так як нам розповіли, що такі книги коштують дуже дорого і їх дуже мало у фондах".
Для своєї аудиторії з особливими потребами благодійники не тільки начитують текст, а й словесно описують всі ілюстрації.
Олександра Міщенко, бібліотекар: "Кожна історія супроводжується повноцінною ілюстрацією. І деінде легко описати швиденько, а деінде доволі складні малюнки трапляються".
Долучитися до такої книжкової ініціативи бібліотекарі закликають всіх охочих.
ВЧИТЕЛЬКА ДЛЯ ВУНДЕРКІНДІВ
По-хорошому дивує в цьому місяці і черкаська малеча. Ті у свої 2-3 роки вже освоюють англійську. Все – завдяки своїй особливій вчительці.
Незвичні мовні курси для найменших влаштувала черкащанка Олена Шапарєва. Раніше англійську жінка викладала в університеті. Та, через декретну відпустку, змінила свою аудиторію.
Олена Шапарєва, викладач англійської: "Мене надихнув мій син. Я почала з ним займатися. І потім побачила, наскільки це цікаво, наскільки це приємно".
Свої навички та любов до іноземної мови незвична вчителька готова передати всім охочим черкаським малюкам.
НАЙСПОРТИВНІШІ ДОНОРИ
А на цих кадрах ще одні герої місяця – футболісти "Черкаського Дніпра". Ті цього разу повагу містян здобули не вдалою грою, а донорством.
Ігор Мединський, гравець ФК "Черкаський Дніпро": "Ми – команда відповідальна, тому ми підходимо до цього питання серйозно і випала така нагода допомогти людям, здавши свою кров, і ми відгукнулися".
Лікарі спортивну кров приймають залюбки.
Любов Рижкіна, завідуюча відділу комплектування донорських кадрів: "Спортсмени – це є здорові люди, молоді, які ведуть здоровий спосіб життя. Тому їхня кров ціниться".
Ділитись кров’ю черкаські футболісти обіцяють не востаннє.
ЮНИЙ РЕЖИСЕР
Не обійшлося у лютому і без мистецьких звершень. Цього місяця свою чергову кіноспробу містянам показав 15-річний черкаський режисер.
Олександр, режисер-початківець: "Автомобіль, правда, вручну розкачували. Тому видно. Хтось написав: "Машину качає, як корабель в шторм".
Фільм, знятий черкасцем і про Черкаси за кілька днів "підриває" соціальні мережі. Та на цьому молодий режисер зупинятись не збирається.
Олександр, режисер-початківець: "Я б хотів робити власне своє кіно. На широкий екран, в кінотеатри, на внутрішній український ринок. Тобто українське кіно саме для України".