Падіння зірок, осушення вулиць та новації в тролейбусах. У серпні Черкаси досягли висот відразу в кількох галузях. Наймасштабніші звершення "ВІККА-НОВИНИ" зібрали у черговому ТОП-5. Катерина Ковбій далі.
ДЕКОМУНІЗАЦІЯ
Будинок рад – без серпа і молота. У серпні з фасаду будівлі зникають символи комунізму.
Від серпів, молотів та п’ятикутних зірочок лишається тільки порожнє місце. Все – у межах нового закону про декомунізацію.
Валентина Коваленко, голова Черкаської обласної ради: "Державних символів на нашому будинку рад достатньо. І тому щось придумувати там замість комуністичних символів абсолютно не логічно і не потрібно."
Роботи завершують до Дня Незалежності. Державне свято зустрічає вже оновлений Будинок рад.
"СУХІ" ВИХІДНІ
Дощ – без потопу. У серпні черкасці нарешті дочекались зникнення калюжного озера у Південно-Західному районі. Вуличного осушення домоглись завдяки ремонту зливової каналізації у районі літака. Тепер, впевнені, дощові затоки жилому району не світять.
ПАТРІОТИЧНИЙ РЕКОРД
А на цих кадрах – рекордне досягнення серпня. Понад півтисячі містян сідають на ровери, вбираються у жовто-блакитні накидки і створюють найдовший рухомий прапор.
Серед учасників рекорду – і спортсмени зі стажем, і велосипедисти-новачки.
Всі разом черкасці встановлюють унікальний для України рекорд. Його відразу ж фіксують та заносять до української Книги Гінеса.
"ЗАВАЙФАЄНИЙ" ТРАНСПОРТ
Не просто тролейбус, а носій інтернету. На цих кадрах один із п’яти "оновлених" рогатих. У ньому тепер "літають" безкоштовні мегабайти.
До таких інтернет-новацій в тролейбусах вдались, аби привабити молодь. Якщо безкоштовний вай-фай подарує "рогатим" кількасот нових постійних пасажирів, інтернет-оновлення з’явиться і в інших тролейбусах міста.
ДІМ ДЛЯ МИСТЕЦТВА
Не обійшлось у серні і без мистецького досягнення. У самісінькому середмісті з’являється галерея народного мистецтва. Таку місцеві умільці чекали кілька років. Тепер усе найкрасивіше можуть зібрати під одним дахом.
Ольга Мартинова, голова Черкаської спілки майстрів народного мистецтва: "Хотілось зробити щось для людей. щоб люди могли якось відволіктись. щоб люди могли почути, побачити і відчути своє українство."
Сьогодні в планах галереї – виставки, майстер-класи та робота з дітьми.