Цикл підсумкових сюжетів від «ВІККА-НОВИН» завершуємо на позитивній ноті. Сьогодні – про топ-5 досягнень року. Чим упродовж 2013-го дивували черкащани – Олена Берестенко.
На його відкриття чекали не один рік. І ось у квітні в Черкасах таки запрацював обласний діагностичний центр. Медична установа може приймати близько тисячі відвідувачів щодня.
Відвідувачка: «Пригласили нас посмотреть новое здание. О чем мы и не мечтали когда-то. Когда я начинала работать, здесь был один маленький двухэтажный корпус. И все там размещалось».
Нині в діагностичному центрі працює більш аніж півсотні медичних працівників. Черкащан обстежують на сучасному рентген-апараті та комп’ютерному томографі. Кількість апаратури, як і штат, обіцяють збільшувати.
Черкащина вкотре підтвердила свій статус житниці країни. Зусиллями трударів область намолотила майже 4 мільйони тонн зернових. Як і в попередні роки, наша область посідає передові позиції за врожайністю всіх культур. Так, якщо середня урожайність ранніх зернових по Україні становить 24, 6 ц з га, то на Черкащині – 31. Рекорди врожайності показали Кам’янський, Городищенський, Корсунь-Шевченківський і Христинівський райони.
20 тисяч гривень на потреби хворих і малозабезпечених дітей зібрали небайдужі в Черкасах. У місті відбувся 5-ий благодійний новорічний бал. Участь в аукціоні взяла лише половина запрошених, але благодійники були щедрими, як ніколи. Окрім бізнесменів і чиновників, до аукціону цього року долучилися лікарі, педагоги та митці. На зібрані кошти благодійники реалізують відразу два проекти.
Анна Харченко, організатор: «Один проект – це лікарські клоуни, що працюють із дітками в онкології. Другий проект – для дітей, батьки яких залежні».
Його здібності, пам’ять та інтелект здивували всю країну. 9-річного вундеркінда зі Звенигородки Віталія Нечаєва запросили читати лекції з історії черкаським студентам. Хлопець має енциклопедичну пам’ять на дати, події й числа. А тому легко відтворює зміст прочитаних текстів. Найцікавіше, що до трьох років Віталій узагалі не говорив, а потім раптово почав читати вголос газети. За свої здібності хлопчина отримав загальнонаціональну премію «Гордість країни» в номінації «Рідкісний талант».
Віталій Нечаєв, школяр: «У мене просто така пам’ять. Я легко можу запам’ятовувати багато цифр, дат. Навіть не знаю, чому це. Дуже подобаються події минулого та хочу знати, що було до того, як я на світі з’явився».
Мистецький рекорд до дня народження Кобзаря узявся встановити пенсіонер зі Сміли. 90-річний Федір Кучер запланував намалювали аж дві сотні портретів Шевченка. Аби реалізувати амбітну мрію, старенький не випускає пензля з рук ні на день. Художник каже: малюючи, він неначе втікає від старості та самотності. Нині квартира пенсіонера стала схожою на міні-музей. Бо до втілення мрії йому лишилось написати зо два десятки портретів.
Федір Кучер, художник: «Звичайно, я не планую заробляти на Шевченку. А от малюю я з дитинства».