На Черкащині поменшало вокзалів. Один з двох реконструйованих і зроблених «під євро» шевченківський вокзал тепер стоїть пусткою. У розпал курортного сезону зал очікування Північного вокзалу залізничної станції ім. Шевченка, що у Смілі, зустрічає пасажирів зачиненими дверима. Оголошення на будівлі пропонує пасажирам скористатися залом очікування Південного вокзалу. Про це пишуть журналісти газети «Прес – Центр». Про інші цікаві теми тижня – дивіться у нашому прес-огляді.
Без вокзалу
Один з двох шевченківських вокзалів закрили. Про це пише видання «Прес – Центр». Із закриттям залу очікування Північного вокзалу у пасажирів виникло чимало незручностей. Адже звідси відправляється не один потяг приміського сполучення, а також багато пасажирських поїздів, зокрема у такі популярні напрямки, як Київ та Львів. І людям доводиться стояти на пероні з речами під сонцем або дощем і очікувати свого потяга чи електрички. Сховатися ж у Північному вокзалі вже неможливо. Відкрити зал керівники вокзалу обіцяють тільки за умови збільшення кількості пасажирів.
Прощавай, будинку книги!
Дім книги, розташований у центрі міста, поряд із бібліотекою імені Лесі Українки, нещодавно зі скандалом припинив своє існування. Про це пишуть кореспонденти газети «Акцент». Магазин, що пропрацював у
Палата розуму
Із нового навчального року школярі стануть розумнішими. Так з першого вересня 2009-го у школах України введуть новий предмет – художню літературу. Про це пишуть «Вечірні Черкаси». На її вивчення виділятимуть одну годину в тиждень. Крім цього інформатика, яку учні починали опановувати з 10-го класу, буде вивчатися на рік раніше.
Золотоношку не рятуватимуть
28 мільйонів гривень нині потрібно, щоб відновити роботу очисних споруд на річці Золотоношка, у травні у водах якої після надзвичайної ситуації загинула уся риба. Побудувати нові, за європейським зразком, можливо, але дуже дорого – 40 мільйонів гривень. Про це пише газета «Черкаський край». Гроші на порятунок річки бізнесмени жалкують. Виробники-забруднювачі регулярно сплачують штрафи і реконструювати очисні – не збираються. Пояснюють просто: ці споруди є власністю міста, а вкладати гроші не в своє в часи кризи геть нераціонально.