Двадцятого червня відбулось офіційне відкриття літнього військово-спортивного табору «Вулкан». Наметове містечко розташоване на базі флотилії Черкаського клубу юних моряків. Тепер діти матимуть змогу не лише оздоровитися, а й здобути навики в морській справі. Детальніше – в сюжеті Ольги Антонюк.
Двадцятого червня відбулось офіційне відкриття літнього військово-спортивного табору «Вулкан». Уже третій рік поспіль юні черкащани мають можливість оздоровитися та здобути навики в морській справі. Традиційно в таборі відпочивають учні комплексної дитячо-юнацької школи «Вулкан». Також тут оздоровлюватимуться вихованці Черкаського клубу юних моряків та юні туристи і техніки.
Ігор Яременко, директор наметового містечка «Вулкан»: «Мета яка: оздоровити дітей, забрати дітей із вулиць міста в канікулярний період. Для спортсменів – це неперервність тренувального процесу. І найголовніше – щоб діти оздоровилися, отримали задоволення від дозвілля, яке їм тут влаштовують їхні вихователі».
Табір створений за бюджетні кошти і підтримується міською владою.
Ірина Топчій, директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради: «Вдруге мені доводиться відкривати цей табір. Дуже приємно, що в цьому році багато зроблено з метою поліпшення умов для перебування дітей в цьому таборі. Це і нові придбані намети, і ремонтні роботи, які проводились».
Протягом двох тижнів вихованців табору навчатимуть стрільбі з пневматичної зброї, метанню ножів та основам рукопашного бою. Окрім того, кожен загін має своє спрямування. Для юних туристів уже облаштовують спеціальні доріжки та майданчик. Морські багатоборці готуються до змагань. Юні техніки майструватимуть різноманітні прилади. А моряки виходитимуть на річку на ялах, в’язатимуть морські вузли, покращуватимуть навики веслування та проходитимуть навчання на кораблі «Ярославець». Антон навчається в Черкаському клубі юних моряків уже шість років. Він із захопленням розповідає про свої враження.
Вихованець табору, старшина шлюпки Антон Колесніков: «Я тоді був у четвертому класі. Мені запам’ятався пароплав, який в нас тут стояв. Це був величезний старий пароплав. І він був наче як із казки. Він мені запам’ятався надовго. Також надовго запам’ятались шлюпкові походи, особливо мій перший похід під вітрилом, адже коли сильний вітер і шлюпку майже перехиляє в воду – це незабутньо було».
Два тижні в лісі без комп’ютерів та Інтернету. Ані дошкуляння комарів, ані спартанське проживання в наметах не лякають юних черкасців. Так відпочивають справжні майбутні спортсмени та моряки.