Грипозний карантин вплинув на гастрономічні вподобання українців. Вони накинулися на лимони, часник та цибулю. Витратившись на штучні та природні вітаміни, споживачі обмежили себе у м’ясі. На ринках Черкас продавців свинини більше, ніж покупців. Журналісти ВІККА-НОВИН дізнавалися, чи злякав свинячий грип любителів сальця та м’ясця.
Жодна свиня в Україні не захворіла на свинячий грип. Але люди обмежили себе в улюбленому продукті. Сальця споживають менше, ніж завжди. Утім, поки що не відмовляються від національної традиції обідати з салом.
Вікторія, продавець сала: «Навпаки, купляють, їдять з часником, цибулею».
М’яса нарубали, а продавати нікому. Продавців більше, ніж покупців.
Марія, продавець: «Кращого не буває. Гляньте, яке красивеньке. Домашнє порося, годоване домашнім кормом. Тільки в людей грошей немає».
Це основна причина. М’ясники готові й ціни скидати, та немає з ким торгуватися.
Любов, продавець: «Дуже мало продаємо. Людей немає. Пустий базар».
Це не свинячий грип злякав споживачів .
Покупець: «Не боїмося… Мене влада більше лякає, ніж свинячий грип».
Черкасці-покупці бояться цін, а м’ясники – урядових реформ.
Цього року Мінекономіки видало ліцензію на завезення в країну 4 мільйонів тонн м’яса. Хоча свого немає куди подіти. В області поголів’я свиней збільшилось на 36 тисяч.
В управлінні агропромислового розвитку – кінь та бичок. При згадці про свиню начальник відділу тваринництва щиро усміхається. Чого плакати – ціни на свиней в живій вазі зменшились лише на 1 грн. Причина – пропозиція перевищує попит. А тут ще й грип витрусив останні копійки з гаманців споживачів.
Анатолій Чернецький, начальник відділу тваринництва ОДА: «Очевидно просто люди витратились на ліки і не можуть дозволити собі купувати свиняче м’ясо».
Юлія Кропива, кореспондент: «Утім, справжні українці навіть під час епідемії свинячого грипу не відмовляються від сальця. Улюблений продукт їли, їмо і будемо їсти. Чого і вам бажаємо».