Ювілей митця. Свій 80-ий день народження 1 травня святкує видатний черкаський художник Віктор Клименко. Ювілей митець вирішив відзначити відкриттям персональної виставки, де зібрані його найяскравіші роботи. Більше розкаже Вікторія Хамаза.
Більше півсотні черкащан завітали до Краєзнавчого музею, аби привітати художника Віктора Клименка з його ювілейною виставкою. До свого 80-річчя черкаський митець влаштував персональну експозицію.
Ольга Жалдак, голова Черкаської обласної організації профспілки працівників освіти та науки України: «Цей художник – дуже відомий на Черкащині. Він зробив великий вклад у розвиток освіти, культури, духовності Черкащини. Ми його дуже шануємо, поважаємо».
Привітати черкаського метра художнього мистецтва на свято завітали його колеги, друзі та студенти. Останні не приховують, що навчатися в такого видатного художника для них – велика честь.
Яна Руснак, студентка: «Він у мене викладає перший рік. Мені дуже подобається. Він вчить нас новим технікам, вчить бачити колір. Я у захваті від його робіт, є чому вчитися».
Слова вдячності та побажання творчого процвітання цього дня звучали не лише від українських, але й від закордонних колег. Митець отримав низку дзвінків і телеграм із США та Франції від своїх колишніх учнів і друзів. Гості ж заходу вітали ювіляра приємними побажаннями, квітами та подарунками.
Петро Зикунов, заступник голови Національної спілки художників України: «Перед нами стоїть чоловік, який створив історію».
Михайло Калініченко, журналіст: «У цій людині закладено неймовірні Божі істини. Доторкнувшись до його творчості, розумієш, наскільки глибинна ця постать. Кожна зустріч – як явище».
Черкаські поціновувачі прекрасного мали змогу побачити кращі роботи художника. Експозицію умовно можна поділити на декілька частин: серія картин про козацьку добу, «селянські пейзажі», картини із східними мотивами та портрети. Сам ювіляр зізнається, що до виставки готувався все своє життя.
Віктор Клименко, художник: «Ви так багато сказали про мене, що мені немає чого додати… Я краще процитую Єсеніна: «Оце так моє життя пройшло».
Насамкінець пан Клименко подякував своїм гостям і пообіцяв влаштувати ще одну таку виставку, але вже до свого 100-річчя.