Стоп курцям!

0

Курити чи ні – вирішувати Вам. Але в громадських місцях це заборонено. Черкасці, які не дотримуються закону, будуть оштрафовані. Сума грошового стягнення хоча й не велика, але по кишені вдарить. Та й складання протоколу – справа не з приємних. Про табу для курців і полегшення для тих, хто не любить тютюнового диму, – у сюжеті далі.

Сергій Гончар, координатор Всеукраїнської коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну»: «Якщо тютюнова індустрія зробила лозунг, що тютюн вбиває коня, люди так і думають: мене це не стосується, це вбиває коня. Реально ж ми посідаємо одне з перших місць з вимирання населення».
Міськвиконком визначив конкретні місця, де диміти цигаркою заборонено. Цьогоріч у Черкасах створено муніципальну міліцію, яка слідкує за дотриманням антитютюнового закону та бореться з тими, хто палить у громадських місцях.
Наталія Гавришева, спеціаліст Департаменту муніципальної інспекції: «Ще у 2005 році Черкаською міською радою було визначено місця, вільні від куріння. Це, по-перше, дитячі майданчики, зупинки та прилеглі до них території 50 метрів, шкільні заклади, заклади охорони здоров’я, спортивні майданчики. Згідно з цим рішенням в багатьох ресторанах є зони для курців і некурців».
Більшість черкасців, які задихаються від тютюнового диму та кому заважають недопалки під ногами, схвалюють заборону куріння на

непризначеній для цього території. Вони вважають, що така постанова буде корисною для здоров’я жителів міста.
Наталія, черкащанка: «Я думаю, що це добре, що заборонили курити на зупинках, тому що і дітям краще, і людям, які не курять. Я думаю, що це тільки на краще».
Сергій Гончар, координатор Всеукраїнської коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну»: «Ми зараз поставили пріоритет нашої діяльності, ми фактично припиняємо розвиток законодавства на місцевому рівні і починаємо працювати винятково на його реалізацію. Зараз у нашій організації з’явилися люди, і ми щодня організовуємо міліцію, міськвиконком і спільно проводимо рейди по штрафуванню курців і вуличних торговок цигарками дітям».
Осіб, які курять у непризначених для цього місцях, спочатку попереджують, а вже потім – штрафують. Проте невідомо, як міліція визначає курця, якого уже попереджали. Але якщо його все ж спіймають, то гаманець збідніє на суму від 17 до 85 гривень. Для деяких черкасців такі гроші – копійки. Тож можна цей закон проігнорувати. Кафе та ресторани, шо не мають зон для курців і некурців, будуть змушені заплатити штраф значно більший – від 1 до 10 тисяч гривень.
Проте деякі черкасці, які курять, такими нововведеннями не задоволені.
Черкащанин: «Послушайте, наши законы создаются каждые пять минут. Нашей милиции просто нечем уже заняться, откуда деньги сдирать с людей. – Але ж це шкідливо! – Не вопрос. Я курю – не стой! – Потрібно курити в спеціальних зонах для цього. – А они у нас есть?!».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version