І поки вся країна боїться початку війни, у ста черкаських родин страх інакший. Вони бояться бути похованими заживо у власних домівках. У їхньому гуртожитку, що по Руднєва, провалюється підлога та западають стіни. Водопадами розливаються стеля та труби. Марія Гаврилян із усіма подробицями.
– Усе тече, всі труби гнилі, все гниле! Я просто не знаю! У нас крик душі! Ми вже просто не знаємо, що робить!!!
Жити в таких умовах мешканці цього гуртожитку ніяк не звикнуть. Він став для них небезпечною пасткою. Дах тече, підлога провалюється, а стіни завалюються. Газовики через усе це погрожують відімкнути тут блакитний вогник. А збільшення навантаження зношена проводка просто не витримає. Мешканці самотужки лагодять гуртожиток, на скільки стає коштів.
Світлана Коваленко, мешканка гуртожитку по Руднєва, 97: «Своїми силами ми зробили те крило, каналізацію, бо там же підлога валиться. Там за той кусок каналізації ми заплатили 6800. Люди самі робили дах. Вкладали по 3 тисячі, щоб хоч над собою зробити стелю».
Мешканці кажуть: проблеми із будинком почалися зі зміною його власника. 10 років тому у збанкрутілих «Продтоварів» гуртожиток разом із мешканцями купило приватне «РЕУ-8». Єдине, що зробив новий власник, так це переобладнав приміщення загального користування на квартири. У ремонт, кажуть люди, жодної копійки підприємство не вкладало. Позбавитися несумлінного власника мешканці вирішили через суд.
Валентина Черняк, мешканка гуртожитку по Руднєва, 97: «Рішенням Київського апеляційного суду від 23.07.2009. Київський суд постановив, що цей гуртожиток – власність міської ради».
У мерії ж говорять: зарадити проблемі мешканців гуртожитку нині не можуть. Бо не отримали на баланс міста всі його мережі. Офіційно вони зараз нічийні.
Андрій Наумчук, директор департаменту ЖКК МВК: «Зараз відбувається обстеження цих мереж. Дані доручення «Теплокомуненерго», «Водоканалу» скласти приблизний кошторис робіт, які необхідно буде зробити в разі передання цього будинку в комунальну власність».
Тільки потім гроші на ремонт гуртожитку зможуть закласти в бюджет розвитку. Але і його ще мають ухвалити депутати. Тому головний комунальник міста радить мешканцям тримати це питання на контролі та ходити на сесії. А як дожити до того часу в аварійному будинку – не знає ніхто.