Спека губить черкасців. Через нинішню погоду викликів швидкої побільшало в рази. Почастішали випадки інсультів, інфарктів і гіпертонічних кризів. Найтяжче, кажуть медики, переносять спеку літні люди. Хоча такі хвороби не оминають і молодь.
Літня спека – то біда для гіпертоніків. Для них ризик злягти з інфарктом чи інсультом у цей період збільшується в рази. Щодень ці хвороби вкладають у ліжка із три десятки черкасців.
Олександр Федорук, головний лікар Черкаська міська лікарня №3: «Більше стало гіпертонічних кризів, інфарктів міокарда, інфарктів мозку. Приблизно місяць збільшується тенденція захворювання».
Кількість хворих уже зросла на 15%,збентежені лікарі. У відділенні нейрореанімації лежать інсультники. Завідувач Ігор Барилик каже: найважче переносити спеку літнім людям. Більшість тут віком від 60 років. Проте у групу ризику потрапляють і люди молодшого віку. Лікар розповідає, як убезпечити себе. Насамперед пити більше рідини та їсти менше солоного. Це щоб кров не гусла та не більшало навантаження на серце. А ще – щоб не утворювались тромби.
Ігор Барилик, зав. нейрореанімаційного відділення, Черкаська міська лікарня №3: «Зневоднення – одна з причин. Молода людина кожні півгодини має робити по кілька ковтків води».
Тамувати спрагу медики радять натуральною мінеральною водою, квасом чи соками. Крім цього, кажуть, слід часто вимірювати тиск – незалежно від віку. Адже хворобу краще профілактувати, ніж лікувати. Тим паче наслідки від неї плачевні.
Ігор Барилик, зав. нейрореанімаційного відділення, Черкаська міська лікарня №3: «Можна впевнено говорити: ми рятуємо. Пацієнти не вмирають, але лишається дуже багато інвалідів».