Новини на ВІККАВіККА-новиниСпас перший, медовий, Маковей або Макотрус!

Спас перший, медовий, Маковей або Макотрус!

-

- Advertisment -

14 серпня православні відзначають відразу кілька релігійних свят. Свято Винесення чесних древ Животворящого Хреста Господнього, свято Всемилостивого Спасу та Пресвятої Богородиці, а також Маковея. Цього дня в церквах святять воду, квіти, лікарське зілля та мак. Окрім того, 14 серпня розпочинається «спасівка» — суворий піст, який прирівнюють до Великоднього. Більше про традиції святкування Макотрусу, як це свято називають у народі, знає Марина Лук’яненко.

Перший Спас, який православні відзначають 14 серпня, в народі ще називають медовим або мокрим. Медовим, оскільки ще в Київській Русі цього дня бджолярі освячували свої перші медові збори. Потому освячений мед роздавали бідним і немічним. Мокрим перший Спас називають на честь Хрещення Русі, яке за наказом князя Володимира Великого відбулося 1 серпня – за старим стилем, а 14 – за новим.
Отець Василій, священнослужитель Свято-Троїцького собору: «Часто помиляються, пов’язуючи це свято зі словом «мак», але церква цього дня вшановує пам’ять старозавітних мучеників – братів Маковейських. Отже, правильно говорити не Маковія, а Маковея. Ми пошановуємо цього дня тих, хто постраждав за свою віру 166 року з Різдва Христового».
Цього дня, застерігає отець Василій, варто утримуватися від будь-якої фізичної роботи. Піклуватися потрібно не про тілесні потреби людини, а, насамперед, про духовні.

Отець Василій, священнослужитель Свято-Троїцького собору: «Це день, коли ми можемо почитати будь-яку духовну релігійну літературу, прийти до Храму Божого, аби посвятити зілля та мед».
Зілля для «обрядового букета» збирають заздалегідь. Кожна квітка та цілюща рослинка має своє призначення. М’ята оберігає родину від нечистої сили, сонях символізує небесне світило.
Світлана Трохимівна, знавець трав: «Полинь від хвороб; васильки, материнка для материнства; безсмертник для безсмертя; чорнобривці, ті, що насіяла мати, жито, оберіг та маківка – ось, що входить до складу нашого букета».
Після освячення букет зберігають удома, як цілющий оберіг. Обрядовою їжею цього дня є «шулики». Господині печуть коржі, ламають на дрібні шматочки, заливають медом і розтертим маком. Такі ласощі смакують усім, особливо їх полюбляють діти.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
попередня стаття
наступна стаття
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

«Моліться українською мовою»: чим завершилося протистояння вірян у Черкасах (ВІДЕО)

У Черкасах Свято-Михайлівський кафедральний собор, який розташований у Соборному парку, став місцем протистояння вірян. Повідомляє власний кореспондент ВІККА. Зранку прихильники...

Трохи більше 100 доларів: яка середня пенсія у Черкасах

Середня пенсія в Черкасах сьогодні це 5098 грн, а мінімальна зарплата в Україні 8000. Про це повідомляє Опендатабот. 43% пенсіонерів...

Цікаве:

Надійні стелажі для складу – максимізуйте простір та безпеку зберігання продукції

В умовах сучасного бізнесу ефективне використання складських приміщень стає...

Чому вигідно замовляти речі в американських магазинах?

Ціна часто є вирішальним фактором при виборі товарів, оскільки...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x