"Соснівка" без сосен. Активісти та міська екоінспекція б’ють на сполох. Зелені зони потерпають від засилля там елітних котеджів, садів та навіть бомбосховищ. Зводять їх приватники. Люди переконують – незаконно. Чи так це, Яна Федоровська розповість.
Що далі в ліс, то більше дров. Щоправда, їх із території Соснівського парку вже давно вивезли, показує Ганна Демченко. Тепер тут цегла, бетон та метрові рівчаки. Жінка живе напроти. І говорить, вже з десяток років слідкує за будівничими нелегалами.
Ганна Демченко, голова КСН "Соснівський": "Вони огороджують свою землю і починають будівлю. Коли почали будинок почали зносити, вони знесли свій паркан і висунулися на шість метрів на території парку, залили фундамент і поставили стовпи"
Коли зазіхнули на святе – територію парку – місцеві почали бити на сполох. Звернулися в міліцію, інспекцію та "Дирекцію парків". Останні, мовляв, повинні найперше слідкувати за своїм "дітищем". Та директор підприємства говорить: мають лише контролюючі повноваження. Бо вже шість років триває епопея з відведенням паркової землі.
Микола Бондаренко, директор КП "Дирекція парків": "Ми написали всі можливі листи для того, щоб змусити департамент екології ОДА погодити відведення цього парку в натурі, бо це залишився єдиний орган, який не погодив, і тому нема як винести цей парк в натуру, щоб як мінімум огородити його"
Набудували бетонні траншеї, плодові сади та бомбосховища. Жодного господаря ми не побачили. Довкола лише робітники. Ті відхрещуються: "виконують доручення".
Огорожі немає, тому й посягають на паркову зону, говорить місцева активістка Людмила Ткаченко. Під бетоном вже опинилось 35 соток землі. Бо кожен власник самовільно виділяє собі зайвих кількадесят метрів. З такими загарбниками жінка бореться вже з десяток років.
Людмила Ткаченко, керівник ГО "Екосвіт": "Ми ж самі забудовуємо його і потім виникає проблема, чому ми не можемо перевірити законність забудови, тому що забудовник – представник влади"
Прав на перевірку не мали і в екоінспекції. Дотепер. Законодавчо дозвіл від Кабміну, прокуратури та міськради отримали нещодавно. Тоді й активізували охорону природи.
Микола Клименко, начальник Обласної державної екологічної інспекції: "Будут задействованы геодезисты, чтоб мы конкретно каждому участку посчитали тот ущерб, который он нанес природно-заповедному фонду"
У міській прокуратурі відкрили провадження. Деталі – таємниця слідства. Натепер нелегали мають зупинити будівництво. А за вироком суду – можуть на три роки загриміти за грати.
Олексій Чухало, старший слідчий прокуратури м. Черкаси: "У межах даного провадження передбачається факт вчинення злочину щодо самовільного захоплення земель, а саме земель особливого статусу, що носять особливий режим охорони, в тому числі і паркової зони"
Ганна таким зрушенням рада. Та, каже, процес контролюватиме й сама. За будь-якої непокори нелегалів, на спротив виведе місцевих.