Двісті кілограмів картоплі, півтори тонни кукурудзи та п’ять тонн кавунів. Стільки з’їли черкасці на святкуванні Дня Незалежності. А ще вдосталь посмакували усілякими добрениками від місцевих кулінарів. У Черкасах такі пригощання на День народження держави вже традиційні. У місті вдруге пройшов фестиваль «Черкаська смакота». А от ще одного атрибута цього свята – феєрверка – цьогоріч не було. Його заборонили еменесівці. Утім, навіть без салюту, розповідає кореспондентка ВІККА-НОВИН Вікторія Курченко, свято пройшло на «ура».
На Соборній площі – підрозділи кулінарів із професійною зброєю у руках. Глядачів поки що небагато. Попри четверту вечора згори неабияк припікає. Готовність кухарів до роботи особисто перевіряє генерал кулінарної справи Костянтин Слюсар. Він директор ресторану-переможця минулорічного фестивалю.
Костянтин Слюсар, головнокомандувач фестивалю: «Шановний міський голово! Армія кращих міських кухарів та кулінарів готова приступити до виконання завдань фестивалю «Черкаська смакота».
Потому всі рушають до пункту призначення. А в Долині троянд найбільш вправні святкувальники вже смакують кукурудзою.
Людмила, роздає кукурудзу: «12 мішків на нашій точці стоять. Оце ми повинні роздати людям безкоштовно».
Поруч так само безкоштовно містян пригощають кавунами. На відміну від минулого року, коли до них і підступитися не можна було, цьогоріч шлях до соковитої ягоди – відкрито.
Валентина, роздає кавуни: «Їх багато, можна нагодувати всіх. Кавунів достатньо, ріжемо, скільки є, годуємо всіх людей».
Господині на святі хвалять черкасців за вихованість. Ті не лише дякують, як беруть скибки кавуна, а й справно відносять до смітників рештки.
Лідія, черкащанка: «Дуже сподобалося, що немає п’яних, цигарок, немає диму. Люди тверезі, викидають все у смітники. Під ногами сміття немає. Дуже добре».
Тим часом столи достатку ломляться від кулінарних шедеврів. Ресторан «Тарас Бульба» спокушає черкасців фірмовими стравами: варениками, медальйонами «Червона рута» та ковбасками по-черкаськи.
Наталія, ресторан «Тарас Бульба»: «Від п’яти гривень млинці найдешевші, вареники – 8 грн. 3 вареники на порцію. Щедро поливаємо їх сметаною. Так що, я думаю, люди не образяться».
Поруч ресторан «Арагві» припрошує черкасців до свого стола достатку ароматами шашлику. Продають задешево.
Тимур, ресторан «Арагві»: «15 грн. – 100 г. В ресторані буде 150 г – 30 грн.».
Найбільша черга вишикувалася біля чіпсів. Фритюрниці ледь справляються. Кулінар запевняє: готують натур-продукт.
Андрій Крижанівський, кулінар: «Картопля всього-на-всього тільки помита. Вона йде з кірочкою, але це додає ще такий специфічний присмак».
За тарілку чіпсів просять усього гривню. Ресторани встановили символічні ціни на пригощання, аби стримати ажіотаж. Черкасці – не скаржаться. З жахом згадують минулорічну давку.
Тамара, черкащанка: «Краще заплатити кошти і нормально купити. Ми купили чіпси, коржики якісь за символічну плату».
Наталія – гостя на фестивалі. Говорить: вже скуштували багато добреників. У чергах стояти не довелося.
Наталія, гість фестивалю: «Ми вперше тут, ми з Києва, дуже подобається, дуже все смачно, гарно».
От тільки пропонованого мерією святкового дрес-коду більшість відпочивальників не дотрималася. Однак, ті, хто все ж вбрався у вишиванку, не жалкують.
Юліан, черкащанин: «Сьогодні великий день – День Незалежності. До Дня Незалежності в кожній країні люди віддають шану країні, одягаються в національний строй».
Перша особа міста – теж у вишиванці. Сергій Одарич її спеціально замовив до свят.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Якось так сталося, одну вишиванку подарував сину, іншу – другу. Тому довелося замовити нашим черкаським майстрам».
Попри захоплені відгуки черкасців про фестиваль, мер зауважує: провели свято не так, як хотілося б. Усе через брак коштів. Проведення «Черкаської смакоти» – заслуга спонсорів та партнерів.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Хотілося б, звичайно, якби фінанси дозволили, зробити граний концерт українських гуртів. Ну, мабуть, це зробимо вже на наступний рік».