Не розщедрилися! Третій благодійний балу Черкасах зібрав удвічі менше коштів, аніж у попередні роки. Аукціон традиційно провелив дорогому ресторані та запросили багатих черкасців.Із торгів продавали дитячі картини та полотна відомих черкаських митців. Цього року організатор заходу, Благодійний фонд «Наддніпрянський», реалізує програму «Допоможемо особливим дітям!». Наскільки розщедрилися на неї учасники аукціону, знає Ірина Гришко.
Вечір середи. Ресторан «Государь». Черкаські благодійники поспішають на бал. Добру справу зробити й себе показати. Фонд «Наддніпрянський» знову допомагає малюкам.
Ірина Гришко, кореспондент: «Першого разу вони збирали гроші на бронхоскоп для обласної лікарні, другого – на соціальні громадські проекти. На третьому благодійному балу з молотка підуть 16 лотів. Кошти витратять на розвиток малюків із особливими потребами».
Обличчя знайомі. Серед тих, хто зайняв свої місця, постійні учасники аукціонів: заможні чоловіки Микола Мирза та Володимир Гусаченко.
Володимир Гусаченко, учасник аукціону: «Більшість картин намалювали діти, тому ми прийшли, щоб зробити благородний крок».
Придбані на попередньому аукціоні картини прикрашають робочий кабінет Володимира Гусаченка. Сьогодні він уже придивився, які полотна додасть до колекції.
А пан Микола зізнається: накинув оком на всі лоти, проте…
Микола Мирза, учасник аукціону: «Я грошей не брав. Я взяв жінку з ридикюлем».
Говорить: витрачати зароблене – справа жіноча. А витрачатися цього разу є на що: кераміка, малюнки, панорамні фото та картини.
Анна Харченко, президент БФ «Наддніпрянський фонд»: «Їх об’єднує одна тема – «Моя Черкащина». Як роботи дорослих, так і дітей».
Виручені кошти витратять на новий проект. Розвиваючі заняття для дітей із обмеженими можливостями розроблятимуть спільно з клубом «Рукавичка».
Ольга Чіпенко, керівник сімейного клубу «Рукавичка»: «Кілька занять на тиждень творять дива, бо образотворче мистецтво сприяє їхньому всебічному розвитку».
Торги починаються, і учасники несміливо піднімають свої картки.
Ліцитатор: «Певною родзинкою картини є качечка, за неї варто поторгуватися».
Так ліцитатор заохочує присутніх придбати перший лот – «Сільський пейзаж» восьмирічної Поліни Петрової. Стартовий внесок – 50 гривень. Кілька кроків і півтори сотні гривень – і він дістається Ользі Швець. Наступні лоти, картини «Шевченко» та «Старі Черкаси» без особливої конкуренції купує знову жінка. Тетяна Мирзав захваті і від картини Івана Бондаря. За дахнівський пейзаж вона віддає тисячу гривень. Коли доходить черга до керамічної іграшки майстрині Ольги Отнякіної, ведучий знову рекламує лот.
Учасники не надто активні. Зі старту в 200 гривень, коза з трипільським розписом іде з молотка за 350. Найбільша інтрига – торги за чорну скриню. Власник гаманця з російськими рублями не скупитьсята віддає за витвір мистецтва три тисячі гривень. Нарешті перша солідна сума.
У скрині сюрприз – картина «Русалонька». Власнику картини пощастило: він має справжній раритет.
Олена Руднєва, художниця: «Насправді цій картині 10 років, вона мені була дуже дорога».
Черкаська художниця радіє, що долучилася до такого проекту, та шкодує, що доробки митців розійшлися задешево.
Олена Руднєва, художниця: «Очень обидно за художников. Тот же Бондарь – такое имя и такие мизерные деньги, что за картину, что за фото».
Іван Бондар, художник: «Мені здається, що деяка скованість була».
Здивовані скупістю запрошених і щедрі учасники аукціону. Тетяна Мирза цього вечора придбала 5 лотів.
Тетяна Мирза, учасниця аукціону: «Прикро, що люди прийшли посидіти».
Минулоріч черкасці були щедрішими: вдалося зібрати 20 тисяч гривень. Цього року вдвічі менше. Їх вистачить, щоб лише розпочати проект.